Yılmaz Özdil’in başına taş mı düştü?

Hürriyet yazarı Özdil bugünkü yazısıyla herkesi şaşırttı…

Yılmaz Özdil’in başına taş mı düştü?

Zaman zaman gaza gelip milliyetçi bir söylem tutturan Yılmaz Özdil bu defa demokratlığıyla şaşırttı…

Acaba Özdil gerçekten yazdığı gibi mi düşünüyor, yoksa AKP karşıtlığına kilitlendiğinden bu sefer de böyle bir taktik mi yapıyor…

Özdil’in yazısı sosyal medyada şaşkınlık ifadeleriyle paylaşım rekoru kırıyor…

Yazılarını hiçbir koşulda okumayacak insanlar bu yazıyı paylaşıyor ve soruyor: “Başına taş mı düştü?”

İşte o yazı:

Mübarek gün... Batman’da molotof Bodrum’da mojito

Başlıktan da anlaşılacağı üzre...

Bengi Yıldız’ı yazacağım.

Sırf “Batman’da molotof” başlığını atsaydım, sırf siz okurdunuz. O nedenle “Bodrum’da mojito”yu ekledim ki, liboşlar da okusun. Mübarek gün ise, bademlere gel gel yapmak için!

Ekip tamamsa...

Başlayabiliriz.

Birincisi, hiç saklanmadığı halde, hiç saklanmayan insanın gizli gizli fotoğraflarını çekip, “vaaaay”filan diye gazetelere basmak, paparazzilik değil, kepazelik’tir.

İkincisi, çok meraklıysan, Bodrum’da gizli gizli tatil yapan bademlerin fotoğraflarını da bas.

Üçüncüsü, harem-selamlık otelde değil, çıplaklar kampında değil, mayosunu giymiş, ailedostlarıyla normal insanlar gibi yüzüyor. “Toplumun bilgi edinme hakkı” bunun neresinde?

Ha “memleket bu haldeyken, tatil yapıyor” demeye getiriyorsan... Memleket bu haldeyken, TBMM komple tatilde değil mi birader? Henüz yemin etmeyen BDP mi soktu TBMM’yi tatile?

TBMM “çalışıcaz” dedi de, Bengi Yıldız “hayır, ben Bodrum’a gidicem” mi dedi?

Üstelik, mevzu tatilse... Tatil yapmayı en çok hak eden mebuslar, BDP mebuslarıdır.

Mesela, mitinglerde oy isterken başka, seçildikten sonra başka konuşan BDP mebusu gördünüzmü hiç? Var mı kendini kandırılmış hisseden, enayi yerine konan BDP seçmeni?

BDP’ye oy verip... İcraatını gördükten sonra pişman olarak, elim kırılsaydı diyen var mı?

Davaları çuvalla, dolaplara sığmıyor... Aralarında bi tane yolsuzluk dosyası bulunuyor mu?Zimmetine para geçirmekle suçlanan, ihaleye fesat karıştırdığı iddia edilen... Halka hizmetayaklarıyla Meclis komisyonlarında iş takipçiliği yaparken görülen BDP mebusu var mı?

Adam Bodrum’a gitmiş, kendi cebinden... Kafileler halinde yurtdışına gezmeye giden mebusların, sadece bi senede sarf ettiği harcırah 10 trilyon lira... Kim ödüyor sence?

Mebuslarımızın çoğu, kendi silahlı kuvvetlerini rezili rüsva ediyor, aşağılama gırla gidiyor, iftirayauğrayan şeref madalyalı subaylar kafasına sıkıyor, başsağlığından vazgeçtik, adeta göbek atılıyor...Kendi silahlı güçlerine toz konduruyor mu BDP mebusları?

Ha bire yazılıyor, şunun kocası dağda, bunun kardeşi dağda... Öbürlerininki askerde nerede?

Bengi Yıldız, sokağın ortasına oturuyor, kendine oy veren seçmenleriyle birlikte tazyikli suyu, copu yiyor. İstanbul’da Ankara’da İzmir’de yaşayanlar kendine sorsun... Oy verdiklerinizin kaçını tanıyorsunuz? Ne zaman yanınızdalar? Kendi seçmenine bağıran, korumalarına dövdürten BDPmebusu gördünüz mü? Niye eskortla geziyor sizinkiler?

Çetrefil bi durum olsun, çağır BDP mebusunu, saklanmaz, canlı yayına gelir... Öbürlerini çağır,anında arazi olurlar, cep telefonlarını bile kapatırlar, ki, genel başkan kızmasın.

Genel başkan değiştiğinde, çizgileri değişiyor mu? Kral öldü yaşasın kral diyorlar mı? Aynı konudafarklı farklı açıklama yapıyorlar mı? Seçmenin kafasını allak bullak ediyorlar mı?

Dönekler mi?

İkbal nerdeyse, direksiyonu oraya kırıyorlar mı? O partinin borazanıyken, bu partinin zurnasıoluyorlar mı? Parayı veren düdüğü çaldırabiliyor mu?

Anayasa’ya uymadıkları çok açık... Öbürleri uyuyor mu? BDP’den daha laik... Yönetimkoltuklarında, mebus sayısında, kadına pozitif ayrımcılık uygulayan başka parti var mı?

Ormanını talan edebilir misin? Deresine santral kurabilir misin? Diyarbakır’da liman olsa, el âlemesatabilir misin?

(Bakın, Diyarbakır dedim aklıma geldi... Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, bu yaz tatilinde Çeşme’deydi. Kitap imzalamak için gittiğimde aynı otelde kaldım, benden bir hafta öncetatilini bitirip, ayrılmış... Otelin tüm personeli aynı gözlemi yapmış, beş gün kaldı, beş gün kitap okudu... Çoluk çocuk rahatsız olmasın diye, resmi korumalarını lobide oturtmuş, havuz başına indirmemiş... “Mütevazı, nazik, sıradan tatilci gibiydi” dediler.)

(Aynı otelde, iki hafta önce, CHP genel başkan yardımcısı kalmış... İllallah diyorlardı. Lobi partikulisine dönmüş, kitabı mitabı boşver, eşinin çantalarını konuşuyordu herkes... Marka markasaydılar, havuza başka, plaja başka, restorana başka çantayla geliyormuş.)

(Paparazzi öyle olmaz, böyle olur!)

Velhasılıkelam kardeşim...
Bu kafayla, molotof’u sen hak ediyorsun, mojito’yu o.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BİLGE
BİLGE - 7 yıl Önce

Yılmaz Özdil'i zaman zaman okurum. Ama bu yazıya şapka çıkarmayan adam, kendine adam demesin bundan sonra ve hiç ama hiç kimseyi de okumasın.

neşet
neşet - 7 yıl Önce

çokgüzelbir yazı severek okudum helal olsun

CELAL
CELAL - 7 yıl Önce

BEN YILMAZ ÖZDİLİ TAKİP EDİYORUM ZAMAN ZAMANDA YAZILARININ BAZILARINI PAYLAŞIYORUM ŞUNUDA BİLİYORUM YILMAZ ÖZDİL NE SOSYALİST NE KOMİNİST NE DEVRİMCİ ÜSTELİK LİBERALDE DEĞİL(LİBOŞ) DOĞRU BİLDİĞİNİ YAZAN BİRİ BU YAZISI GİBİ ÇOK YAZISI VAR ARADA,DA OLSA TAKİP EDİN ÇELİŞKİLERİ GÖRÜRÜZ