Yiğit Bulut kovuldu

Kenan Tekdağ, Bulut’un işine son verildiğini mail ile tüm çalışanlara duyurdu.

Yiğit Bulut kovuldu

Daha önce AKP hükümetini ve Başbakan Erdoğan'ı en çok eleştiren köşe yazarı Bekir Coşkun'un işine son veren Ciner Grubu, bu kez de hükümeti ve Erdoğan'ı en çok öven köşe yazarı ve Habertürk Televizyonu'nun Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut'u işten attı.

Kenan Tekdağ tarafından çalışanlara yollanan mail aynen şöyle oldu;

Grubumuz İcra Kurulunda alınan karar gereğince, 2012 yılından itibaren Habertürk Televizyonumuzda yeni bir organizasyon modeli uygulamaya konulacağından, Habertürk Televizyonumuzda Genel Yayın Yönetmenliği kadrosu kaldırılmış bulunmaktadır.

Bu sebeple, Televizyonumuzda 2 yıldan beri Genel Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla yürütmekte olan değerli arkadaşımız Sn. Yiğit Bulut'a yürüttüğü çalışmalar için teşekkür eder, bundan sonraki iş ve görevlerinde başarılar dilerim.

Haberturk Televizyonumuzdaki yeni görev tanımları bilahare tarafımdan ayrıca duyurulacaktır. Bütün arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim.

Mehmet Kenan Tekdağ
Ciner Medya Grup Başkanı

SON POLEMİK BAŞINI YEDİ

Yiğit Bulut, Habertürk'teki kredisini Hasan Cemal'i, Başbakan Erdoğan'a şikayet ederek tüketti. Medya zirvesinde yaptığı bu hareket grubunun gazetesi Habertürk'ün Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı tarafından da sert bir şekilde eleştirilmişti. Hasan Cemal de 2 yazısını bu konuya ayırmış ve "şikayet" rezilliğine dikkat çekmişti. Eyüp Can'ın ardından Mehmet Ali Birand da bu olayı yazınca, Yiğit Bulut, Birand ile çirkin bir polemiğe girmişti. O polemikte eski eşi Şule Zeybek'in twitterdan attığı mesajla da anında bitmişti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER