Yeniçağ yazarına saldırı: Durumu ciddiyetini koruyor

Demirağ’a 7 kişilik bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığı belirtildi

Yeniçağ yazarına saldırı: Durumu ciddiyetini koruyor

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ kimliği belirsiz kişiler tarafından Ankara'da saldırıya uğradı, sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Televizyon programı çıkışında Demirağ’a 7 kişilik bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığı belirtildi.

Yaniçağ yazarı Murat Ağırel “Bugün Türkiyem TV’de beraber program yaptık Yavuz Selim Demirağ ile birlikte. Program çıkışı evine bıraktım. Sahte plakalı doblo markalı araç ile bizi takip etmişler .Sonrasında ben vedalaşıp ayrıldıktan 2-3 dakika sonra Yavuz ağabeye saldırmış alçaklar. GATA’da yoğun bakımda” mesajını paylaştı.

Ağırel ayrıca, Demirağ'ın 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla yargılandığı davanın sonucunun kesinleşmesi nedeniyle Demirağ'ın önümüzdeki hafta cezaevine gireceğini aktardı. 

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, Yavuz Selim Demirağ'a yönelik saldırı hakkında "Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler. Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Saldırı'ya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yeniçağ Gazetesi yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ’a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bu yapılan alçak saldırı basın özgürlüğüne ve fikir hürriyetimize yapılmıştır. Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!." ifadelerini kullandı.

GAZETEDEN AÇIKLAMA

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Yeniçağ gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Çelik, “Yeniçağ gazetesine yapılan alçak saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir. Gazetemizin cesur, korkusuz ve mert kalemi Yavuz Selim Demirağ kardeşim, Türkiyem TV’de yapmış olduğu program sonrasında evine girdiği sırada alçak bir saldırıya maruz kalmıştır. Öncelikle Yavuz Selim Demirağ’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sağlık durumunu yakından takip ediyoruz, inşallah eskisinden daha güçlü bir şekilde tekrar aramıza dönecek ve yazılarına kaldığı yerden devam edecek. Bu saldırıyı kabul edebilmemiz, sineye çekebilmemiz mümkün değildir. Demirağ’a yapılan saldırı Yeniçağ’a yapılmıştır.Bu olayı gerçekleştirenleri ve onlara talimat verenlerden teker teker ortaya çıkaracağız.Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler.Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 10:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER