Yeni Şafak'tan IŞİD'e 'istihbarat' gibi haber: F-16'lar salı günü vuracak

AKP'ye yakın olan gazetenin haberinde, Türkiye'nin IŞİD'i ne zaman ve nasıl vuracağına dair bilgilere ve çeşitli detaylarla yer verildi

Yeni Şafak'tan IŞİD'e 'istihbarat' gibi haber: F-16'lar salı günü vuracak

'IŞİD'le mücadele' konusunda eleştirilerin hedefi olan Türkiye, IŞİD yerine 'etkili bir şekilde' Kürtlere yönelik hava saldırıları başlatıp operasyonlarını devam ettirirken, IŞİD karşıtı koalisyonla birlikte hareket etmesi de onu eleştirilerin hedefi olmaktan kurtarmamış, örgüte yönelik başlattığı operasyonlar da 'göstermelik' olarak nitelenmişti.

Yeni Şafak'ta yer alan bir haberin ise adeta IŞİD'e 'istihbarat' verir nitelikte olması dikkat çekti.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinde yer alan  Çetiner Çetin imzalı "F-16'lar salı günü vuracak" başlıklı haberde, Türkiye'nin IŞİD'i ne zaman ve nasıl vuracağına dair bilgilere ve çeşitli detaylarla yer verildi.

Yeni Şafak'ın haberinde, kaç F-16 uçağı ile neredeki hedeflere saldırı düzenleneceğine dair operasyona ilişkin 'ayrıntılar' şöyle aktarıldı:

"Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı jetler, salı gününden itibaren Suriye'deki terör unsurlarına karşı kurulan Koalisyon güçleri ile birlikte koordineli bir şekilde operasyonlarda yer alacak. ABD ile yapılan görüşme trafiğinin ardından, TSK'ya bağlı savaş uçaklarının IŞİD ile mücadele sürecinde aktif olarak yer alması hususunda da mutabakata varıldı. Mutabakata göre, Türk jetleri IŞİD'e yönelik 24 Temmuz'daki hava harekatından farklı olarak Suriye hava sahasında hedefleri vurabilecek. Türk savaş jetleri ve istihbarat unsuru taşıyan hava araçları da Suriye hava sahasını rahatça kullanabilecek. 24 Temmuz'da Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan 3 F-16 uçağı, IŞİD hedeflerini ilk kez bombalamıştı."

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMO
CEMO - 3 yıl Önce

alişmişsiniz abd size haber versin bakın bu gün cumartesi :)) salı değil :)

cemal
cemal - 3 yıl Önce

aha da bu gece vurdu ışidi, şimdi ne oldu haberinize, işiniz gücünüz yalan ve iftira.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

o pis adamlari kolluyo

Sukru
Sukru - 3 yıl Önce

Algı operasyonuna devam.türk f 16 ları bugün daeş hedeflerini vurdu.hiç yüzünüz kızarmışmıdır acaba.sanmam kösele ısıya dayanıklıdır.

memocan
memocan - 3 yıl Önce

Bunlar davul zurna ile uçakları kaldırır yandaş medya ile RTE canlı yayında 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 der