Tutuklu gazeteciler için 'duran insan' eylemi

Gazetecilere Özgürlük Platformu üyeleri, iki gazetecinin serbest bırakılması için adliyede 'duran insan' eylemi yaptı...

Tutuklu gazeteciler için 'duran insan' eylemi

Gazetecilere Özgürlük Platformu üyeleri, Füsun Erdoğan ve Bayram Namaz'ın serbest bırakılması için 'duran insan' eylemi yaptı.

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde bir araya gelen platform üyesi 6 kişi, "Adalet için bekliyoruz" yazılı pankart açtı. Yaklaşık yarım saat süren 'duran insan' eyleminin ardından platform adına konuşan Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan İpekçi yaptığı açıklamada, "Bugün tutuklu meslektaşlarımız Füsun Erdoğan ve Bayram Namaz'ın duruşmasını izlemek üzere Çağlayan Adliyesi'ndeyiz. Her duruşmayı aldığımız karar gereğince bundan sonra duran insan eylemi yaparak izleyeceğiz. Biz bütün meslektaşlarımızın biran önce serbest bırakılmasını, haklarındaki mesleki faaliyetlerinden dolayı yürütülen bütün davaların sonuçlandırılmasını ve beraatle sonuçlandırılmasını talep ediyoruz. 62 meslektaşımız halen cezaevinde. Türkiye'de basın üzerindeki baskıların biran önce sona ermesini istiyoruz. Gazeteciler mesleki faaliyetlerinden dolayı yargılanıyorlar. Kalemlere de özgürlük istiyoruz" dedi.

Platform üyeleri daha sonra davayı izlemek için adliyeye girdi. (Medyatava)

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 19:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER