TRT’nin tüm yayınlarını, eski Din ve Ahlak Programları Müdürü ilahiyatçı denetleyecek

TRT Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı’na, kanalın eski Din ve Ahlak Programları Müdürü getirildi

TRT’nin tüm yayınlarını, eski Din ve Ahlak Programları Müdürü ilahiyatçı denetleyecek

TRT’de bir dönem “Din ve Ahlâk Programları Müdürü” olarak çalışan ilahiyatçı Adem Özkan, TRT Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Özkan artık sadece dini yayınları değil, TRT'deki, canlı programlar hariç, tüm bant yayınlarını, radyo-TV programlarını, müzik eserlerinin sözlerini, reklamları, program metinlerini ve senaryoları denetleyecek.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Adem Özkan, son olarak TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı'nda Yapımcı-Yönetmen olarak görev yaptı. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'nden mezun Adem Özkan, Üsküdar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

TRT’nin internet sitesinde, Yayın Denetleme Kurulu Başkanlığı’nın görevleri şöyle sıralanıyor:

“Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı, haber ve spor yayınları ile canlı yayınlar hariç olmak üzere kurumumuz mecralarında yayınlanan tüm radyo ve televizyon programlarının metin, ses ve görüntüleri ile kurum repertuarına alınacak müzik eserlerinin sözleri, yerli-yabancı sinema ve televizyon filmleri ile müzik klipleri yayından önce denetlemekle ve denetim sonuçlarına uygun olarak yayınlanıp yayınlanmadıklarını kontrol etmekle görevlidir.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 14:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER