TRT spikerinden canlı yayında Erdoğan'a eleştiri

'Erdoğan'ın Mısır halkına özür borcu var' dedi, istifa etti...

 TRT spikerinden canlı yayında Erdoğan'a eleştiri

Tüm Mısır halkından bugüne kadar TRT'de çalıştığı için özür dilediğini de açıklayan Abdelfettah, artık bu kurumla bütün ilişiğini kestiğini ifade ederek; " Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır" dedi. 

İşte TRT Arapça spikeri Beshir Abdelfettah'ın olay yaratan o sözleri:

"Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır.

"ERDOĞAN'IN MISIR HALKINA ÖZÜR BORCU VARDIR"

Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum.

Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz. " (Çeviri: Rotahaber)

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER