TRT'den 'ileri derecede oral ilişki' ve 'Atatürk ile İnönü'ye hakaret' açıklaması

TRT: Asla seviyesiz olmayacağız...

TRT'den 'ileri derecede oral ilişki' ve 'Atatürk ile İnönü'ye hakaret' açıklaması

Ali Rıza Demircan'ın "İleri derecede oral ilişki haramdır" sözleriyle ve bir belgeselde Atatürk ile İsmet İnönü'ye yöneltilen "Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular" ifadeleriyle gündemden düşmeyen TRT, eleştirilere bir açıklama ile yanıt verdi.

TRT Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bu çevrelerin amaçları bellidir ve TRT hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacaktır. Bu tür seviyesiz tartışma ve polemiklere hiçbir şekilde cevap vermeyeceğiz" denildi.

TRT, eleştiri sınırlarını aştığını öne sürdüğü ve 'gerçek dışı' olarak nitelediği yorumlarla kurumun ve yöneticilerin maksatlı olarak bir polemiğe çekilmeye çalışıldığını savundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kamu yayıncılığı bilinci ve sorumluluğu ile hareket eden Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tüm yayınlarını geçmişte olduğu gibi bugün de büyük bir titizlik ve özveriyle gerçekleştirmektedir. Her gün yüzlerce programın üretildiği bu büyük yapı içerisinde farklı algılamalara neden olabilecek yayınlarla ilgili söz konusu firma, program ve kişilere yönelik işlemler tereddüt etmeden başlatılmaktadır. Yine yayınlarımıza yönelik şikayet, eleştiri ve öneriler ise ilgili birimlerimiz tarafından anında ve titizlikle incelenerek, gerekli işlemler, gerekli uyarılar süratle yapılmaktadır. Bu itibarla son günlerde bazı çevreler, seviyesiz bir üslupla kurumumuz ve yöneticilerimize yönelik ağır ve mesnetsiz ithamlarda bulunmaktadırlar. Bu çevrelerin amaçları bellidir ve TRT hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacaktır. TRT bugün farklı dillerde uluslararası yayın yapabilen bir dünya markası haline gelmiştir. Bizler için en büyük şeref mili ve manevi değerlerimizi gözeten, ilkeli ve doğru yayıncılık anlayışından taviz vermeden insanımıza ve ülkemize hizmet etmektir. Bu tür seviyesiz tartışma ve polemiklere hiçbir şekilde cevap vermeyeceğimizi belirtiriz."

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 18:41
YORUM EKLE