TGC’den kağıt sorunu için medya zirvesi

Gazete temsilcilerinin önerileri raporlaştırılarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak

TGC’den kağıt sorunu için medya zirvesi

Gazetelerin ve yayıncıların kağıt krizi masaya yatırıldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Müzesi’nde kağıt sorununu ele alan bir toplantı yaptı. Toplantıya ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı. Gazete temsilcilerinin önerileri raporlaştırılarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çemberlitaş’taki Basın Müzesi’nde Gazete ve Yayıncılıkta Kağıt Sorunu Toplantısı düzenledi.

Tüm yaygın gazetelerle yerel gazetelerin, dergilerin ve meslek örgütü temsilcilerinin davet edildiği toplantıda gazetelerin dövize bağlı olarak ağırlaşan kağıt sorunu ele alındı. Toplantıyı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) adına Başkan Turgay Olcayto yönetti. 

Toplantıda meslek örgütlerinden Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri İlkay Kaya, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ve Başkan Vekili Fahri Aral yer aldı. Davetli olan DİSK Basın İş mazereti nedeniyle  toplantıya katılamadı.

Toplantıda gazetelerin ve yayıncıların kağıt sorunu için çözüm önerileri paylaşıldı. Toplantı sonunda çözüm önerilerini içeren bir rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı’na ulaştırılacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 12:59

Demokrat Haber’e Destek Olun >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER