Taraf'tan Oral Çalışlar ve arkadaşlarına çağrı

Taraf’ın bir proje olduğunu söylemişti…

Taraf'tan Oral Çalışlar ve arkadaşlarına çağrı

Taraf’ın üç ay genel yayın yönetmenliğini yapan Radikal Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar, dün CNNTürk’te Karşı Gündem programında Aslı Aydıntaşbaş'a konuk olmuştu. Çalışlar "Taraf bir projeydi. Ayda 1,5 milyon zarar ediyor. 7 yıldır yayında ama sahibi Başer Arslan’ın da her ay bu tutarı karşılayacak bir işi yok bildiğim kadarıyla" demişti. ( İlgili haber burada >>> )

Oral Çalışlar’ın iddialarına karşı Taraf’tan aşağıdaki çağrı geldi:

ORAL ÇALIŞLAR VE ARKADAŞLARINA AÇIK ÇAĞRI

Taraf ’ın üç ay genel yayın müdürlüğünü yapan Radikal Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar, dün Doğan Grubu’na ait CNNTürk televizyonunda, ispatlamak zorunda olduğu bir iddiada bulundu.

Çalışlar, bu gazetede, daha önce çalışan dört yazıişleri müdürünün kendisine anlattıklarından, “Taraf ’ın tam bir proje olduğuna kesin kanaat getirdiğini” söyledi.

Sözünü ettiği yazıişleri müdürleri Markar Esayan, Kurtuluş Tayiz, Yıldıray Oğur ve Tuncer Köseoğlu.

Bu insanlar, bu gazetede beş yıl içinde “Taraf ’ın bir proje olduğunu” anlamışlar ve Çalışlar’a bunu ayrıntılarıyla anlatmışlar.

Şimdi biz bu beş kişiye açık bir çağrı yapıyoruz.

“Taraf ’ın bir proje” olduğunu nasıl anladığınızı...

Bunun kimin projesi olduğunu...

Siz burada çalışırken bunun proje olduğunu size hangi olayların gösterdiğini...

Hangi haberlerin verilişinden bu sonucu çıkardığınızı...

Sizin böyle düşünmenize yol açan haberler konusunda gazetede yapılan tartışmalarda neler konuşulduğunu...

Kısaca bildiğiniz her şeyi yazın. Biz kelimesine, noktasına, virgülüne dokunmadan yazdıklarınızı yayımlayacağız. Sizin bildiğiniz gerçeği herkes öğrensin. Biz de öğrenelim.

Şu anda genel yayın müdürümüz olan Neşe Düzel’in de aralarında bulunduğu gazetenin kurucuları da sizin bildiğiniz gerçeği öğrensin.

Siyasi iktidarın, “camide içki içtiler”, “Kabataş’ta başı örtülü kadına tacizde bulundular” türünden korkunç yalanlar söylediği... Onun bu yalanlarını destekleyen ve yayan yandaşların bulunduğu... Kısacası medyanın, “Alo Fatih” hattına bağlandığı bu rezil dönemde, eğer becerebilirseniz, sizi dürüstlüğe ve açıklığa çağırıyoruz.

Yoksa televizyonlara çıkıp öyle lafları eğip bükerek, bir söylediğinden biraz sonra çark etmek, “öyle de söylemedim” diyerek belirsiz kavramlar içinde dolaşıp bir gazeteyi suçlamak çok alçakça ve aşağılıkça bir davranıştır.

Sizi aşağılık ve alçak olmaktan kurtarmak istiyoruz.

Gelin anlatın.

İstediğiniz kadar da uzun ve ayrıntılı anlatın. Hepsini yayımlayacağız.

Görelim bakalım “proje” neymiş? Siz neymişsiniz?

Bekliyoruz.

NOT: Taraf, halka açık bir şirket olduğu için her türlü denetimden geçiyor. Kaynağı belirsiz para girişi olsa, bu ânında ortaya çıkar. Taraf ’ın bütün hesapları şeffaf olarak üçer aylık bilançolarda yayınlanıyor. İddiası olanlar, Taraf ’ın yayınlanan denetim raporlarına ve bilançolarına bir baksınlar. Oral Çalışlar’a da asılsız parasal iddiaları için suç duyurusunda bulunuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 20:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER