Taraf manşetten meydan okudu

Gazete, soruşturmaya neden olan manşetleri yeniden yayınladı…

Taraf manşetten meydan okudu

Başbakanlık, MİT ve MGK'nın soruşturmaTaraf'ın manşetinde: Susturamazsınız

Taraf, 2004 yılında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında Gülen Cemaati'ni bitirme planıyla ilgili belgeler yayınlamıştı.

Başbakanlık, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Milli Güvenlik Kurulu, Taraf gazetesi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Gazete bugünkü manşetinde suç duyurusuna tepki gösterdi ve o belgeleri yeniden yayınladı.

'BELEDİYE BANDOSU İLE İTFAİYE TEŞKİLATI EKSİK KALMIŞ'

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Neşe Düzel bugünkü köşe yazısında Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) gazeteyle ilgili suç duyurusunu eleştirdi.

Suç duyurusu kampanyasında Belediye Bandosu ve İtfaiye Teşkilatı'nın eksik kaldığını belirten Düzel'in yazısı şu şekilde:

AYNI YAĞMURLARDA KİRLENİYORLAR

Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu ve MİT, hep birlikte Taraf için suç duyurusunda bulunmuş.

Belediye Bandosu ile İtfaiye Teşkilatı eksik kalmış bu “suç duyurusu” kampanyasında. Onlardan da birer imza alsaydınız bari.

Gerçekler sizi nasıl korkutuyorsa... Öyle tek bir suç duyurusu bile yetmiyor artık size. Özel Yetkili Mahkemelere, “Bunları susturun, bunları hapse atın” diye hep birlikte koşuyorsunuz.

Halkınızdan gizlemeye çalıştığınız gerçekler olması ne kadar korkutucu. Öyle değil mi? Gerçekler ortaya çıkacak diye ödünüz patlıyor.

Bir iktidar, yaptıklarını halkından gizlemek için baskılara, tehditlere, çarpıtmalara başlamışsa, onun için yolun sonu görünmüş demektir. Bir daha iflah olmaz artık.

Çünkü halk, o iktidarı sorgulamaya koyulur ve sonunda herkes, iktidarın, “gizlemeye çalıştığı asıl yüzünü” görür.

Biz bu macerayı daha önce de yaşadık.

Şimdi aynen taklit ettiğiniz askerî vesayet de zamanında Taraf ’ı susturabilmek için aynı yöntemleri denedi.

İftiralar attılar, gerçekleri çarpıttılar, yalan söylediler, tehdit ettiler ama sonuç değişmedi. Halk sonunda gerçeği gördü.

Bana sorarsanız... Askerî vesayet için bitişe giden süreç, yalanlarla ve tehditlerle Taraf ’ı susturmaya çalışmasıyla başlamıştı."

Bu iktidar da şimdi aynı yoldan yürüyor.

Gerçekleri gizledikleri... Dost göründüklerini sattıkları... İnsanları fişledikleri... Vatandaşlarına karşı suç işledikleri, birer birer ortaya çıktıkça daha fazla tehditkâr ve baskıcı olmaya çabalıyorlar.

Hâlâ anlamamışlar... Bu gazete bunlardan korkmaz, biz alışkınız.

Hapishaneyse tehdidiniz... Biz oraya girer, oradan dürüst ve onurlu insanlar olarak çıkarız. Ama siz oraya girerseniz nasıl çıkarsınız?

Bu iktidar ve başbakanı, bir şarkıyı çok seviyorlar biliyorsunuz... “Aynı yollardan yürüdük, aynı yağmurlarda ıslandık” gibi bir şarkı...

Eskiden bu şarkıyı “halkla” birlikte yürüdüklerini vurgulamak için söylerlerdi.

Şimdi anlaşılıyor ki, halkla değil, paşalarla “aynı baskıcı yollardan yürüyüp, aynı tehditkâr yağmurlarda” kirleniyorlar.

Siz, askerî vesayetin paşalarının yürüdüğü yollardan yürümeye devam edin.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2013, 14:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER