Takvim'den 'Çok rezil hareket'!

Vizelerin kaldırılması haberini cinsiyetçi ifadelerle verdi...

 Takvim'den 'Çok rezil hareket'!

Sedat Yiğit / Demokrat Haber

Türkiye ile Belarus ve Moldova arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin imzalanan anlaşma dün resmen yürürlüğe girmişti.

AK Parti yanlısı yayınlar yapan Takvim gazetesi, Belarus ve Moldova'ya vizelerin kaldırılması haberini, 'Çok güzel hareket' başlığıyla anasayfasından cinsiyetçi bir dil kullanarak verdi.

Gazetedeki haberde şu ifadelere yer verildi:

"Güzel kızlarıyla ünlü Belarus ve Moldova'ya vize kaldırıldı. Erkekler sevinç çığlığı attı. Kadınlar karalar bağladı. Haber, sosyal medyada ilk sıraya çıktı. Gençler iki ülkeye mesaj yolladı: Bekleyin bizi hemen geliyoruz."

''Çok güzel hareket'' başlıklı haberde kullanılan resmin üzerinde de şu fıkra yer aldı: "Bir genç ihtiyar babasına kısmet arar. Sonunda iyi bir fikir bulur. 'Baba Suriye'den çok sayıda yalnız kadın geldi. Gel seni biriyle baş göz edelim' der. Baba niyete katılır, adresi beğenmez: Oğlum Ukrayna da karışık, biraz bekleyelim..."

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
kazim
kazim - 4 yıl Önce

...müslümanız diyolar öldürdükleri kim **,, hazereti peyğaberde mesp varmidi sadec islamiyet ve kura niye bir hiristiyan devletinde hiç bişeyok bırakın şun bunu,bunlar dağdaki o vaşi hayvan bile olamazlar yazıklar olsun,