Takvim, IŞİD baskını ile Gezi'yi yan yana getirdi

Gazete, IŞİD baskınını da Gezi ve 17 Aralık'a bağladı; AKP'li Metiner de benzer bir iddiada bulundu…

Takvim, IŞİD baskını ile Gezi'yi yan yana getirdi

Takvim gazetesinin 12 Haziran 2014 tarihli manşet haberinde, Irak petrol vanalarının Türkiye’ye açılmasından sonra, ‘Batı’ dünyasının IŞİD’i devreye soktuğu iddia edildi.

T24'teki habere göre; Takvim gazetesi, 12 Haziran 2014 tarihle, gazetesinin manşetinde yer verdiği haberde, 'Batı dünyasının' Gezi eylemleri, 17-25 Aralık soruşturmaları ve Diyarbakır'daki bayrak indirme olayının ardından, IŞİD'i devreye soktuğunu iddia etti.

Takvim gazetesinin haberinde, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünde Mısır, Rusya, Sırbistan, Venezuela, Kosova, Danimarka, İngiltere, Arnavutluk gibi birçok ülkeden militan bulunduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi, “Yeni Türkiye'nin adımları Batı dünyasını rahatsız ederken, Türkiye'nin başına yeni bir bela musallat edildi. Türkiye'ye ortalama 100 milyar dolarlık kazanç sağlayacak olan Irak petrolü anlaşması hayata geçer geçmez Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) bir anda sahneye çıktı ve hiçbir mukavemet görmeden Musul'u ele geçirerek Türk Konsolosluğu'na saldırdı.

Yerel kaynaklara göre 900 IŞİD militanı Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nun etrafını çevirdi. Başkonsolosluktaki özel harekat timleri konsolosluğa girilmesi halinde silahlı karşılık verileceğini belirtti. İki taraf arasında müzakere yapıldı. IŞİD militanları el bombası atma tehdidinde bulununca çatışmadan vazgeçildi. Başkonsolos Öztürk Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 3'ü çocuk 49 kişiyi rehin aldığı öğrenildi. Suriye'deki iç savaşın Irak'a sıçraması ve Türk Başkonsolosluğu'nun hedef alınması "Ankara'yı bataklığa çekmek istiyorlar" şeklinde yorumlandı. Örgüt adına bir Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türkler kaçırılmış değil. Sadece güvenli bir yere götürüldüler" denildi.

AKP'Lİ METİNER DE 'GEZİ VE IŞİD'İ BİRBİRİNE BAĞLADI

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner Türkiye Musul Başkonsolosluğu’na yapılan baskınla ilgili “IŞID’in arkasındaki güç ile Gezi’nin arkasındaki güç aynı” iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 11:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 6 yıl Önce

ışid de inanma. neler yapiyormus su batililar da kimsenin haberi yokmus. takvim gazetesi ortaya cikarmis bütün gercekleri. geziciler, isid, hepsi birmis! manseti lacivert zemin üzerine sari yazilarla attiklarina göre bir de fenerbahceye gönderme yapiyorlar anlasilan. maniplasyon tarzlarini da, öyle saniyorum ki hitap ettikleri kitlenin zeka seviyesine göre ayarliyorlar.

SIRADAKİ HABER