STV'nin Ramazan programına zabıta engeli

Üsküdar Selimiye Camii avlusundan zabıta tarafından çıkarıldılar...

STV'nin Ramazan programına zabıta engeli

STV’de Üsküdar Selimiye Camii avlusundan canlı olarak ekranlara gelen iftar ve sahur programlarının çalışanları, zabıta ekipleri tarafından zorla çıkarıldı.

Ak Parti'li Üsküdar Belediyesi’ne bağlı zabıtalar, iftar saatine kısa süre kala Samanyolu TV’nin iftar ve sahur programları için çekim yaptığı Üsküdar’daki Selimiye Camii’ne gelerek burada program hazırlıklarını sürdüren çalışanlara cami avlusundan çıkmaları konusunda uyarıda bulundu ve ardından çalışanları zorla cami avlusundan çıkardı.

Gülen grubuna yakınlığıyla bilinen Bugün gazetesinin internet yayınındaki habere göre, Samanyolu TV yayın ekibinin, Ramazan ayından önce iftar ve sahur programlarını Selimiye Camii’nde çekmek için Diyanet Başkanlığı’ndan alınan yazılı belgeyi zabıtalara göstermesine rağmen zabıtaların bu belgeye aldırış etmedikleri ifade edildi.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte 15 gündür Selimiye Camii’nden canlı yayın yapan Samanyolu TV ekibi, zabıtaların gösterdiği tutum karşısında şaşırdıklarını ifade ettiler.

’OLMAYAN PROSEDÜR BAHANE EDİLDİ’

Zabıtanın, gerekçe olarak Vakıflar Müdürlüğü’nden izin alınmamış olduğunu belirten program ekibi; daha önce, senelerdir program ve çekim için Diyanet’ten izin alındığını ve Vakıflar Müdürlüğü’nden izin alınması gibi bir prosedürün de söz konusu olmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 12:16
YORUM EKLE