Star ve Akşam Grubu'nda büyük operasyon

Star ve Akşam gazetelerinin sahibi Ethem Sancak, gruptaki üç genel yayın yönetmeniyle yollarını ayırdı…

Star ve Akşam Grubu'nda büyük operasyon

Star Medya Grubu ve Kanal 24 ile Akşam ve Güneş (TurkMedya) gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yayın yönetmenleriyle yollarını ayırdı.

Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaali, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlere veda ettiler.

Medyaradar.com sitesindeki habere göre; Star’da patron Ethem Sancak ve CEO Mustafa Karaalioğlu arasında 2 milyon liralık ‘hortumlama’ kavgası çıkmıştı.  Buna göre gazetenin promosyon için kamu bankalarından çektiği kredinin 2 milyon lirasının Karaalioğlu’nun ekibi tarafından iç edildiği iddia ediliyordu.

İddiaya göre olayın ortaya çıkması Sancak ile Karaalioğlu’nun arasını açtı. Taraflar arasında o günden bu yana soğuk rüzgarlar esiyordu.

CEMİL ERTEM'İ KOVMUŞTU

Bu "hortum kavgası"nın ardından Karaalioğlu önceki gün Star Gazetesi'nden Cemil Ertem'i, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut ile birlikte Ak trolleri kullanarak, aralarında kendisinin de bulunduğu bazı isimlere karalama operasyonu yaptığı" iddiasıyla kovmuştu.

Star gazetesinden kovulan Cemil Ertem, kişisel Twitter hesabından ilginç bir göndermede bulunarak "Medya içindeki hırsızlara, mülk düşkünlerine, kendi patronunu soyanlara karşı çıkın, acayip günlerde masa altına saklananları bilin" diye yazdı. Ertem'in bu sözleriyle Karaalioğlu'nu kastettiği sanılıyordu.

AKŞAM SAATLERİNDE TEBLİĞ EDİLDİ

Star Medya Grubu CEO'su Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ile Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ın görevlerine son verildiği kararı kendilerine akşam saatlerinde tebliğ edildi.


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 20:38
YORUM EKLE