Nusaybin’de "PKK'liler teslim oldu" görüntüleri kurgu mu?

Sosyal medyada paylaşılan yeni videoda PKK'liler olduğu ileri sürülen kişilerin teslim olduğu anın kurgu olduğu sorusunu akla getirdi

Nusaybin’de "PKK'liler teslim oldu" görüntüleri kurgu mu?
Mardin Nusaybin'de geçtiğimiz günlerde "PKK'liler teslim oldu" şeklinde basına servis edilen görüntülerin kurgu olduğu iddia edildi. 

YPS'nin Nusaybin'den çekildiğini duyurduktan sonra sivillerin kaldığı ilçede hükümete yakın medyaya askerlere teslim olduğu ileri sürülen kişilerin görüntüleri yansımıştı. 

Sosyal medyada paylaşılan yeni görüntülerde, askerlerin yere yatırılan kişilere nasıl poz vereceğiyle ilgili yönlendirme yaptığı görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan iki video şu şekilde:KOBANİ SINIRINDA DA AYNI MİZANSEN YAŞANMIŞTI

2014’ün Ekim ayında Türk askerlerinin Mürşitpınar Sınır Kapısı’na giden yolda aldığı yoğun 'güvenlik önlemleri'ni fotoğraflamak isteyen 'anaakım' medya çalışanları, neden mevzilendikleri anlaşılmayan askerleri tetikteymiş gibi gösterip dakikalarca fotoğraflamıştı.

Fotoğraflanan askerlerin bu kareleri ise bazı medya kuruluşları tarafından "Mehmetçik tetikte", "'Eller tetikte'nin de ötesine geçildi" gibi başlıklarla servis edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 16:04
YORUM EKLE