Mehmet Ocaktan, Hüsnü Mahalli'yi de attı

Akşam Gazetesi’ne hükümet ayarı devam ediyor…

Mehmet Ocaktan, Hüsnü Mahalli'yi de attı

Mehmet Ocaktan'ın Genel Yayın Yönetmenliğine getirildiği Akşam gazetesi yazarlarından Hüsnü Mahalli'nin de gazeteyle ilişkisi kesildi.

TMSF tarafından el konulduktan sonra Genel Yayın Yönetmenliği'ne Star'dan AK Parti eski milletvekili Mehmet Ocaktan'ın getirildiği Akşam gazetesi yazarlarından Hüsnü Mahalli'nin de gazeteyle ilişkisi kesildi.

Gazeteciler.com’a göre, Mahalli'nin gidişiyle birlikte TMSF'nin el koyması sonrasında gazeteden ayrılan yazar sayısı ise 5'e çıktı. Gazeteden yollanan isimler şöyle:

İsmail Küçükkaya, Tuğçe Tatari, Sevim Gözay, Deniz Ülke Arıboğan ve son olarak Hüsnü Mahalli.

MAHALLİ OLAYI BÖYLE DUYURDU

Hüsnü Mahalli, twitter hesabından Akşam'dan yollanmasını ise işte böyle duyurdu:

“Halkımıza duyuru:)))))) yeni şafak, tv net ve trt'den sonra Akşam'dan da attılar...”

HÜSNÜ MAHALLİ KİMDİR?

Hüsnü Mahalli, 1949 yılında Suriye'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdikten sonra aynı üniversite de mastırını, Uluslararası İlişkiler'de de doktorasını tamamladı.  Mahalli'nin tezinin konusu "Türk Arap ilişkileri" idi.

BBC, NBC gibi uluslararası televizyonların yanı sıra pek çok Arap ülkesinde radyo, dergi, gazete, ajans gibi basın yayın organlarında görev alan Mahalli'nin Ortadoğu'da Kanlı Bahar ve Tezkereden Tezkereye Gerçekler isimli iki kitabı var.

Geçen sene içinde Türk vatandaşlığına da geçen Mahalli AK Parti’nin Suriye ile iyi ilişkiler geliştirmesi için yoğun çaba harcamıştı. AK Parti’nin Suriye politikasının değişmesi ile birlikte hükümeti eleştiren yazılarıyla öne çıkıyordu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 13:08
YORUM EKLE