Karşı'ya polis baskını: O haberi silin

karsigazete.com, yolsuzluk soruşturması ile ilgili haber yaptıkları gerekçesiyle polis baskınına maruz kaldıklarını duyurdu

Karşı'ya polis baskını: O haberi silin

Karsigazete.com resmi internet sitesi üzerinden ‘Polis baskını altındayız’ şeklinde manşet attı.

Karsigazete, baskının 17 ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturması ile ilgili haber yaptıkları için gerçekleştiğini yazdı.

“Hükümetin yargı ve savcılık kararına gerek görmeden 'polis gücü' kullanarak medyayı susturma döneminin ilk adımı www.karsigazete.com'un basılması oldu. Polis devletine karşı direniyoruz. Tüm medyayı ve meslek örgütlerini direnişimize destek olmaya çağırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca haberde, “Karşı Gazete şuan polis baskını altında. Sabah saatlerinde karsigazete.com'un merkezine gelen Polisler, 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonuyla ilgili bir haberin kaldırılmasını istediler. Haber kaldırılmayıncaya kadar gitmeyecekleri, aksi halde siteyi tamamen kapatacakları tehdidinde bulunan polis ekibi, hiçbir mahkeme ve savcılık kararı bulunmadan alenen sansür istedi.” denildi.

Karşı'nın internet sitesinden yapılan duyuruda, polislerin 25 Aralık operasyonuyla ilgili bir haberin kaldırılmasını istedikleri, aksi halde siteyi kapatacaklarını söyledikleri yer aldı. Polis ekibinin elinde herhangi bir mahkeme ya da savcılık kararının olmadığı da belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 14:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER