Karşı'da direniş sona erdi

Karşı çalışanları haklarını alabildi mi?

Karşı'da direniş sona erdi

Karşı gazetesinin çalışanlara bir ödeme yapılmadan ve tebligatta bulunulmadan kapatılmasının ardından çalışanlar gazete binasında bir eylem başlatmıştı.

İki aya yakın zamandır süren eylem geçen Cuma günü sona erdi ve çalışanlar içeride kalan maaşları da olmak üzere talep ettikleri haklarının bir bölümünü aldı.

Karşı gazetesi 9 Şubat Pazar günü yayın hayatına başlamıştı. Nisan ayında gazetenin genel yayın yönetmeni Ereen Erdem istifa etmiş yerine Kutlu Esendemir gelmişti. Bu değişikten 1 hafta sonra gazetenin ekonomik nedenlerle kapandığı açıklandı.

Gazete 14 Nisan Pazartesi günü son sayısıyla okuyucu karşısına çıktı. Gazete çalışanları ise, kendilerine bir açıklama ve ödeme yapılmadan gazetenin kapanmasını protesto ederek 13 Nisan akşamı gazete binasını işgal etmişti.

Basın meslek kuruluşları ve meslektaşlarININ destek verdiği Karşı direnişçileri PDF formarında bir direniş gazetesi de çıkartıyordu. Geçmiş maaşlarının da içinde olduğu haklarını alan işçiler 13 Nisan'dan bu yana sürdürdükleri direnişi bitirdi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2014, 17:11
YORUM EKLE