Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni 'Siyasi haberler' nedeniyle görevinden alındı

Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu’nun görevine son verildiği bildirildi

Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni 'Siyasi haberler' nedeniyle görevinden alındı

Demirören Holding’in önemli yayın kuruluşları arasında yer alan Kanal D’de flaş gelişmeler yaşandığı öğrenildi.

Medyaradar’ın haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarının haber bülteninde yayınlanmasının ardından Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu arasında sorun çıktığı, bu sorunun yukarıya iletilmesinin ardından Mustafa Aşçıoğlu’nun görevine son verildiği bildirildi.

Aşçıoğlu'nun yerine bu görevi CNN Türk'te Haber Müdürü olarak görev yapan Onur Tan'ın yürüteceği öğrenildi.

OLAY ZAFER ŞAHİN’İN ATANMASINDAN SONRA GELİŞTİ

Kanaldaki ‘siyasi gerekçeler’le ilgili sorunların, Zafer Şahin’in Ankara Temsilcisi olarak atanmasından sonra başladığı iddia edildi.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan iktidara yakın Takvim gazetesinin Ankara Temsilciliği görevinden bu göreve atanan Zafer Şahin, bir süredir Kanal D Ana Haber'in muhalefete dair haberlerine müdahale etmeye başladı.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMALARININ VERİLMESİNE KARŞI ÇIKTI

İktidarın bu haberlerden rahatsız olduğunu gerekçe gösteren Şahin, CHP ve İyi Parti'nin basın açıklamalarının ve Kılıçdaroğlu ile Akşener'in grup konuşmalarının verilmesine karşı çıktı.

Zafer Şahin ile Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu arasında yaşanan bu gerilim Aşçıoğlu'nun görevden alınmasına neden oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaşırmadık
Şaşırmadık - 3 hafta Önce

tayyip erdoğan meydanlarda ey aydın doğan diyordu yani şu adamı bir çözün artık birine yardırıyorsa onunla iş tutuyor demektir.sonuçta karadeniz mafyası desek teşbihte hata olmaz gümüşhane bayburt trabzon rize artvin bütün yüksek kurumlardan bütür büyük şirketlerde bunlar baş çekiyor mafyası bile karadenizli aladdin çakıcıdan sedat pekere kadar.

SIRADAKİ HABER