İletişim Başkanlığı basın kartlarında geri adım attı

TGS duyurdu

İletişim Başkanlığı basın kartlarında geri adım attı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın çok sayıda gazetecinin basın kartını iptal etmesine sendikalar tepki gösterdi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şubesi, “Örgütlü Mücadele Geri Adım Attırdı” başlıklı bir açıklama yaparak, “İletişim Başkanlığı kamuoyundan gelen tepkiler üzerine geri adım atarak iptal ettiği sarı basın kartlarını yeniden kullanıma açtı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın gazetecilerin turkuaz kartlarının bir an önce verilmesini talep eden sendikanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Meslektaşlarımızı görevlerini yapamaz duruma getirdi. Kartları iptal olan meslektaşlarımız meclise, bakanlıklara, adliyelere giremedi, haber takibi yapamadı. Ancak İletişim Başkanlığı kamuoyundan gelen tepkiler üzerine geri adım atarak iptal ettiği Sarı Basın Kartlarını yeniden kullanıma açtı. Görünen o ki İletişim Başkanlığı yaptığı hatadan dönme yolunu seçti. Meslektaşlarımızın yaşadıkları bu mağduriyeti giderme yolunu seçen İletişim Başkanlığına tekrar bir çağrıda bulunarak bir yıldır hiçbir gerekçe gösterilmeden verilmeyen turkuaz kartlarını da bir an önce vermeye çağırıyoruz. Tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı bu çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz. “

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 22:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER