Halk TV sunucusu: Polisten tehdit aldım

Kanalda sunuculuk yapan Oya Lale Özan Arslan, çarpıcı açıklamalarda bulundu…

Halk TV sunucusu: Polisten tehdit aldım

Halk TV sunucusu Oya Lale Özan Arslan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı Bounterview Media&University dergisinin Ağustos sayısına verdiği röportajda birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

RTÜK cezası hakkında “Bizimle daha çok uğraşacaklardır” diyen Oya Lale Özan Arslan, tehdit alıp almadığı sorulması üzerine şunları söyledi:

“Evet tehdit aldım. Daha önce böyle bir şey başıma gelmedi açıkçası, ilk anda çok kötü hissettim. Çok ciddi bir tehditti. Polisten de tehdit aldım ben. Bunlar insanın moralini bozuyor ama şu anda hiçbiri aklımda bile kalmadı, hiçbiri umurumda bile olmadı.”

AKP’LİLERİ DAVET ETTİK AMA BİZİM EKRANA ÇIKMADILAR

Karşı görüşten kişileri de yayına davet ettiklerini belirten Oya Lale Özan Arslan, bu konudaki düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Çok istiyordum karşı tarafın da bağlanmasını. Türkiye’de belli kesimi temsil ediyormuşuz gibi görünüyoruz. Herkesin söz hakkı vardır, bağlanabilir. Grup toplantıları olduğunda meclise gittiğimde de özellikle AKP’ye olan taleplerimizde dönüş olmadı. Bizim ekrana çıkmıyorlar özellikle ben her şeyin karşılıklı tartışılmasından yanayım. Tek taraflı yayıncılık olmaz, doğruları bulamayız ama ne yazık ki geri dönüş yoktu.”

EYLÜL’DE YENİDEN BİR HAREKET BAŞLAYACAK

Gezi olaylarının nereye varacağı sorusu üzerine Halk Tv sunucusu yakın gelecekle ilgili öngörüsünü paylaştı:

“Şimdi okullar tatil, ben gençlerin öncülük yaptığını düşünüyorum. Apolitik denilen gençlik demek ki uyumuyormuş, bu beni gururlandırdı. Demek ki bir noktaya gelinmesi gerekiyormuş. İnsanlar çok yoruldu sokaklarda. Eylül’de bir hareketin daha başlayacağını öngörüyorum.” (Medyatava)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2013, 13:54
YORUM EKLE