Erdoğan'ın faaliyetleri her ay 30 dakika TRT'de anlatılacak

Program TRT TV kanallarının yanı sıra radyolarda da yer alacak

Erdoğan'ın faaliyetleri her ay 30 dakika TRT'de anlatılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faaliyetleri bundan sonra her ay TRT'de yayınlanacak ''İcraatın içinden'' programı ile tanıtılacak.

Yayınlanan son kararnamede yer alan bir madde ile Cumhurbaşkanının faaliyetleri bundan sonra TRT’de tanıtılacak.

TRT Kurumu dışında hazırlattırılacak olan ve haber bültenleri dışında yayınlanacak olan programda, Cumhurbaşkanı faaliyetleri, gerekçeleri, yararları, vecibeleri, usul ve esasları kamuoyuna aktarılacak.

Program TRT TV kanallarının yanı sıra radyolarda da yer alacak.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, TRT’de yayınlanacak cumhurbaşkanı programı, cevap hakkı doğuracak nitelikte olmayacak ve siyasi çıkar amacı taşımayacak. Ayda 30 dakikayı geçmeyecek biçimde yayınlanacak olan program bir seferde verilebileceği gibi, bölünerek birkaç defada da yayınlanabilecek. Bir ayda kullanılmayan yayın süreleri, diğer aylara aktarılmayacak.

4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 545. no’lu maddesinde şu ifadelere yer verildi;

“TRT yayın esaslarına uymak, cevap hakkı doğuracak nitelikte olmamak ve siyasi çıkar amacı taşımamak kaydıyla mevzuat veya idari kararlarla yürürlüğe konan ve halkın katılımı ile başarıya ulaşabilecek Cumhurbaşkanı faaliyetlerinin gerekçelerinin, yararlarının, vecibelerinin, usul ve esaslarının kamuoyuna benimsetilmesini amaçlayan tanıtıcı radyo ve televizyon programları, Cumhurbaşkanı tarafından TRT dışında hazırlatılır ve Kurum tarafından haber bültenleri dışında yayınlanır. Bu yayının Cumhurbaşkanı faaliyetlerinin tanıtılması olduğu yayın sırasında belirtilir. Bu yayınların yayın süreleri ayda otuz dakikayı geçemez. Cumhurbaşkanı bu süreyi bir defada veya bir aydaki toplamı otuz dakikayı aşmamak üzere birkaç defada kullanabilir. Kullanılmayan süreler müteakip ay sürelerine eklenemez”

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 21:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER