Cüneyt Özdemir'in twitter hesabına 'sakıncalı paylaşım' iddiasıyla erişim engeli istenmiş!

Mahkeme'den TİB'e 'haberleşme özgürlüğü' yanıtı

Cüneyt Özdemir'in twitter hesabına 'sakıncalı paylaşım' iddiasıyla erişim engeli istenmiş!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) kısa bir süre önce gazeteci ve televizyon programcısı Cüneyt Özdemir'in bazı paylaşımlarının 'sakıncalı' olduğu iddiasıyla Twitter hesabına erişim engeli istediği ortaya çıktı.

Olayı Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya canlı yayında açıkladı ve engelleme talebini mahkeme safahatında dolaylı yollardan öğrendiğini belirtti.

Küçükkaya'nın aktardığı bilgiye göre, Özdemir'in attığı kimi tweet'ler, İletişim Başkanlığı tarafından tehlikeli bulundu ve erişim yasağı istendi. Talep, Twitter'in merkezine bildirildi ve Twitter'ın Türkiye'deki kolunu harekete geçirmesiyle durum mahkemeye intikal etti.

Mahkeme ise erişim yasağını uygun bulmadı ve talebi Anayasa'da teminat altına alının haberleşme özgürlüğüne aykırı buldu. Özdemir'in engelleme talebine konu olan mesajlarını da incelediğini belirten Küçükkaya, yakın bir tarihte Twitter'a gelen erişim engelini hatırlattı ve yasağın Özdemir'in hesabının engellenmemesi gerekçesiyle bütünüyle Twitter'a uygulandığını öne sürdü. (Medyatava)

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

iftira haram günah