Cemaat, Ergun Babahan'ın işine son verdi

'O kupa Amerika'ya girsin' yazdı, Twit hızıyla atıldı…

Cemaat, Ergun Babahan'ın işine son verdi

Fenerbahçe'nin son maçta şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırması medyada da büyük depreme neden oldu.

 

Star Gazetesi ve Today's Zaman yazarı Ergun Babahan, Fenerbahçe'nin kupayı kaybetmesinin ardından Twitter'da yazdıkları yüzünden işinden kovuldu.

 

Babahan isim vermese de Fenerbahçeli bazı kişilerin, şike soruşturmasının sorumlusu olarak gördüğü Gülen Cemaati'ni hedef alması üzerine Today's Zaman'dan kovuldu.

 

“O KUPA AMERİKA'YA GİRSİN”

Fenerbahçe-Galatasaray maçının hemen ardından Twitter'da Fethullah Gülen ve cemaate yönelik suçlamalarda bulunan Ergun Babahan "O kupa Amerika'ya girsin" diye yazdı..

 

YAZILARINA SON VERİLDİ

Bir süre sonra yanlış anlaşıldığını belirterek bu tweet'i silen Babahan'ın, Fethullah Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Today's Zaman'daki yazılarına son verildiği duyuruldu..

 

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş Twitter'a "Sevgili arkadaşlar Babahan'ın TZ'de haftada 2 yazısı yayınlanıyordu... Artık TZ tarihinde kötü bir hatıra olarak kalacağını deklere ediyorum" şeklinde bir not düştü..

 

Öte yandan bu tweetler'in ardından Star Gazetesi okurları da Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu'nu mesaj bombardımanına tutarak Babahan'ın Star'dan da kovulmasını istediler. (Ensonhaber)

 

SAMANYOLU DA KAMPANYAYA DESTEK VERDİ

Fethullah Gülen Cemaatinin yayın organlarından Samanyolu haber de konuyu haber yaparak kampanyanın yayılmasına çalıştı. Haberde şöyle dendi:

“Ergun Babahan'a büyük tepki! Galatasaray'ın şampiyon olması sonrası twitterdan "bu kupa Amerika'ya girsin" ve "camissaray gücü Fener taraftarını tahrik etti" diye yazan Ergun Babahan 'ın bu sözleri milyonlarca insanın gönül verdiği bir camiaya hakaret olarak algılandı. Twitter'da milyonlarca insan Babahan'a tepki gösteriyor ve Star Gazetesi yönetimine Ergun Babahan'ın işine son verme çağrısı yapıyor.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 18:57
YORUM EKLE