Birgün Gazdanadam Festivali'nden çekildi

Desteğini çektiğini twitterdan açıkladı...

 Birgün Gazdanadam Festivali'nden çekildi

Gezi Parkı eylemlerini görmezden gelen medyayı protesto etmek için düzenlenen '1. Geleneksel Gazdan Adam Festivali' bugün Kadıköy'de başladı. Altıyol'dan sahile kadar büyük bir kalabalık toplandı.

1. Gazdanadam Festivali'nin basın sporlarından Birgün Gazetesi ise festivalin bugün Kadıköy'de başladığı saatlerde bir açıklama yayınlayarak desteğini çektiğini açıkladı.

Birgün gazetesinin twitter hesabında açıklama şu şekilde duyuruldu:

"iyi niyetle önyargısız sponsoru olduğumuz festivalden, ulusalcı şoven eğilimlerin şovuna dönüştüğü için desteğimizi çektiğimizi bildiririz."

Festivale, Cumhuriyet, Sol, Yurt, Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal, Halk Tv, Cem TV, Oda TV, Cem ve Yön Radyo ile Ataol Behramoğlu, Şebnem Sönmez, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Leman Sam, Tarık Akan, Levent Üzümcü, Sevinç Erbulak, Füsun Demirel, Ayşen Guruda, Ayşe Emel Mesci, Sanatçılar Girişimi, 68’liler Birliği Vakfı, Oyuncular Sendikası, 3. Köprü Yerine Yeniden Yaşam Platformu gibi çok sayıda sanatçı ve kurum destek veriyor. (cumhuriyet,turnusol)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haluk Yılmaz
Haluk Yılmaz - 5 yıl Önce

Biz hiçbir şovenizm görmedik bu festivalde. Kendinizden utanın. Zannederim kötü niyetinizle bir fark yaratma çabasındasınız ama gün birleşime günüdür, birgün bunu anlayacaksınız. O gün de bir U dönüşü bulursunuz artık.