Ahmet Hakan'dan Bahçeli'ye: Eğer şeref bu ise, adı batsın böyle şerefin

Ahmet Hakan'dan Devlet Bahçeli'ye sert sözler

Ahmet Hakan'dan Bahçeli'ye: Eğer şeref bu ise, adı batsın böyle şerefin

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında, HDP’ye oy veren seçmenlere ‘Şerefsizler’ diye hakaret eden MHP lideri Bahçeli’yi eleştirdi.

"Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin" başlıklı yazısında Ahmet Hakan, Bahçeli'nin "Şerefsizlik nedir" sorusuna verdiği 24 maddelik açıklamasındaki dokuzuncu maddeyi eleştirdi.

"Diğer maddeler neyse ama “dokuzuncu madde”ye bakınca… Bir anda kendimi gördüm." diyen Hakan, şunları yazdı:

"Devlet Bahçeli, dokuzuncu maddede şöyle anlatıyor şerefsizleri: 'Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90'lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler, PKK'ya yaltaklık edenlerdir.' Ben de silahlar sussun diyorum. Ben de 90'lara dönülmesin diyorum. Ben de eller tetikten çekilsin diyorum. Ben de demokrasi diyorum. Ben de çözüm diyorum.

"ŞEREFSİZ OLMAYI TERCİH EDERİM"

Eğer şerefli olmak için bunları demek yerine... Silahlar susmasın demem gerekiyorsa, 90'lara dönülsün demem gerekiyorsa, eller tetikten çekilmesin demem gerekiyorsa, demokrasi dememem gerekiyorsa, çözüm dememem gerekiyorsa... Bilinsin ki "Adı batsın böyle şerefin" der ve şerefsiz olmayı tercih ederim".

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
şiyar cansyn
şiyar cansyn - 3 yıl Önce

Syn hakan iyiki sizin gibi yazan varmış yoksa bu vatanda yaşanmaz bir diyarbakırlı olarak

kemal erol
kemal erol - 3 yıl Önce

ahmet hakan gibi şerefli insanlar da olacak ki; bu coğrafyada birlikte yaşaya bilelim. elbette kandan beslenen şerefsizler de olacaktır. ama ergeç hak galip gelecektir.

demokrasi
demokrasi - 3 yıl Önce

Senin gibi gazeteciler gerckten zor bulunur keşke insanoğlunun da fotokopi diye bi cogaltma ozelligi olsaydi senin milyonlarca fotokopini cikarirdim senin gibilere cok ihtiyac var bu ulkede Allah yolunu acik etsin ahmet abi

İstanbullu
İstanbullu - 3 yıl Önce

Bahçeli gibi kandan nemalanan birinin sizin gibi şerefli birinden öğrenmesi gereken çok şey var...en baştada insan olmayı iyiki sizin gibi değerli insanlar var

azad
azad - 3 yıl Önce

helal olsun

ahir tekile
ahir tekile - 3 yıl Önce

ekmek yediği vatana ihanet edende, bu memleketin askerine, polisine silah sikanda, teröristlere kol kanat gerende şerefsiz oğlu şerefsizdir.
Türkiye'nin her ilinde gidip ticaretini, turizmini yapan, eğitimini alan, sosyal imkanlarından yararlanan kişi daha sonrada vatanına, devletine hainlik ediyorsa elbette şerefsizdir, alçaktır, namussuzdur.

ng
ng - 3 yıl Önce

Artık Türk kardeşlerimize kim ne mal olduğunu anlamışlar

hakikat
hakikat - 3 yıl Önce

şerefin ne olduğunu bilmiyenler anlamazki şerefi bunlarda şeref olsa karısını kızını dağda pkk her yönüyle kullanırken
bunların anladığı şeref bu asker polis doktor öğretmen öldürene desdek verenlerden şeref beklemek akrepten bal yapmasını
beklemek gibi olur