Abdülkadir Selvi: Oldu olacak Rıza Sarraf'ın heykelini dikin!

Ak Parti yanlısı yazar eleştirilerini sürdürüyor

Abdülkadir Selvi: Oldu olacak Rıza Sarraf'ın heykelini dikin!

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonun sanıklarından iş adamı Rıza Sarraf'a AK Parti'den iki bakanın ödül vermesi Abdülkadir Selvi'yi fena kızdırdı.

Bugünkü yazısına "Rıza Sarraf’ın heykelini dikin" başlığını atan Ak Parti yanlısı Yeni Şafak yazarı, AK Parti'nin bu konuda kendi tabanına özür borcu olduğunu yazdı.

Türkiye İhracatçılar Meclisinin düzenlediği törende Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile birlikte iş adamı Rıza Sarraf’a plaket veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci gündemdeki yerini koruyor.

Eleştiriler üzerine Numan Kurtulmuş "Önceden bilseydim o karenin içinde yer almazdım" diye açıklama yaptı ama tepkiler sürüyor.  AK Parti'ye yakın yazarlardan Selvi'nin çıkışı sosyal medyada günün konusu oldu.

Seçim öncesi AK Parti'yi uyarıcı yazılarıyla dikkatleri üzerine çeken Selvi,  yine kritik bir yazı kaleme aldı. Rıza Sarraf üzerinden AK Parti kurmaylarına adeta patlayan yazar, isyanını satırlara böyle döktü:

DAKİKA BİR GOL BİR

"Tabi AK Parti açısından dakika bir gol bir. 7 Haziran seçim kampanyasının Rıza Sarraf üzerinden yürütüldüğü unutulmuşçasına Cumhurbaşkanı'nın katıldığı törende AK Parti'nin iki Bakanı Rıza Zarrab'a ödül verdi. Tek eksiğimiz Rıza Zarrab'ın ödül almamasıydı. Böylece o da tamamlanmış oldu. Rıza Sarraf bir simge oldu. Doğru ya da yanlış, yolsuzluğun simgesi oldu. Toplum onu öyle gördü. AK Parti'nin oylarının düşmesinin bir nedeni Rıza Sarraf'tı. Seçim sonuçları Rıza Sarraf ve 4 bakanın AK Parti'ye verdiği zararı ortaya koydu. Bu konuda AK Parti'nin kendi tabanına Türk milletine çok samimi bir özür borcu var. Oysa tam tersi yapılıyor. Milletle dalga geçilir gibi Rıza Sarraf'a plaket veriliyor. Başbakan'ın bu durumdan ne kadar üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Hani seçimlerde verilen mesaj alınmıştı. Mesaj böyle mi alındı? Oldu olacak Rıza Sarraf'ın heykelini dikin, 4 bakanı da seçim afişi yapın olsun bitsin bu iş." (Kaynak: internethaber.com)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 3 yıl Önce

bu adam konusuyor söylüyor habire, ama gecti borun pazar sür esegi nigdeye misali, bos artik, akp ipin ucunu kacirdi cünkü.