ABD merkezli haber sitesi Vice'ın ekibi Diyarbakır'da gözaltına alındı

Vice News’un Türkiye’de görevli muhabiri Jake Hanrahan ve ekibi Diyarbakır’da gözaltına alındı

ABD merkezli haber sitesi Vice'ın ekibi Diyarbakır'da gözaltına alındı

Çatışma bölgelerinden yaptığı haber ve videolarla tüm dünyada bilinen ABD merkezli haber sitesi Vice News’un Türkiye’de görevli muhabiri Jake Hanrahan ve ekibi Diyarbakır’da gözaltına alındı.

Reuters'in güvenlik kaynaklarına dayanarak geçtiği habere göre Britanya vatandaşı muhabir, yine Britanyalı kameramanı Philip Pendlebury ve y adının Resul olduğu belirtilen tercümanla birlikte Güneydoğu ve Doğu’da olup bitenleri haberleştiriyordu. Ekip gözaltına alındığında Bağlar semtindeydi.

Ekibin gözaltına alındığı haberi Hanrahan’ın meslektaşları tarafından da paylaşıldı. Üçlünün hangi gerekçeyle gözaltına alındığıysa henüz bilinmiyor.

Hanrahan, daha önce PKK’nın gençlik yapılanmasıyla ilgili bir video haber hazırlamış, bu haber Vice News’ın ABD edisyonları dışında Avrupa’da da yoğun ilgi görmüştü.

Kaynak: Diken

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bulut
Bulut - 3 yıl Önce

iyi yapmışlar.casuss olarak sorgulamalılar.özgürlük ve demokrasi̇ adina savaştiğini zanneden cahi̇l ve hai̇nleri̇ savaşçi olarak lanse etmi̇ş.bende kürdüm ama satılmış kandırılmış cahil bir kürt değilim varanimi mi̇lletimi̇ seven bi̇r kürdüm.

dimitri
dimitri @Bulut - 3 yıl Önce

milletin kürd vatanim kürdistan demedikce kürtce konusmadikca seni hep kullanirlar.