TBMM Genel Kurulu’nda İyi Parti ve AKP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk attı. Halk TV, hastaneye kaldırılan Örs'ün yoğun bakım servisinde tedaviye alındığı bilgisini aktarırken, İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı doktor Turhan Çömez, Örs'ün hayati tehlikesinin bulunduğunu söyledi. 

Doktor milletvekillerinden İyi Partili Aylin Cesur, Örs'e ilk müdahaleyi yaptı. Halk TV sunucusu Can Coşkun, "Örs'ün bir süredir kalp pili kullandığı yönünde. EKG çekiliyor revirde, orada neredeyse durma noktasına geldiği tespit ediliyor. Hızlıca hastaneye kaldırılıyor. Güven Hastanesi'ne geldiğinde neredeyse kalbi durmuş durumda. İyi Partili yetkililerden, Aylin Cesur'dan gelen bilgi bu. Elektroşok yardımıyla tekrar kalbi çalıştırılıyor. İyi Partili Aylin Cesur'dan istihbarat şefimiz Erdinç Yılmaz'a aktarılan bilgi." ifadelerini kullandı. 

TBMM Genel Kurulu’nda; TBMM, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ve 2022 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.

Metin Uca gözaltına alındı Metin Uca gözaltına alındı

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz kürsüye çıktığı sırada AKP’li milletvekilleri ile İyi Partili milletvekilleri arasında tartışma çıktı. TBMM Başkanvekili Haydar Akar, oturuma ara verdi. Aranın ardından tartışma, yumruklaşmaya vardı.

Örs ile AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık arasında yumruklaşma oldu. Işık’ın elindeki yüzük nedeniyle başından yaralanan Örs hastaneye kaldırıldı. 

TBMM Başkanvekili Haydar Akar, oturumu yeniden açtığında milletvekillerini uyararak, “Bütün milletvekillerinden gazi Meclis’in usulüne, ona yakışır şekilde hareket etmelerini rica ediyorum. Meclis’te söz atma vardır ama konuşmacının intizamını bozacak şekilde laf atmaların doğru olmadığını düşünüyorum. Milletvekili arkadaşlarımı uyarmayı da kendime zül sayıyorum” dedi.

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş kavgaya ilişkin olarak, “Alpay Özalan ile Zafer Işık üzerimize geldi. Işık, Hüseyin Bey’e yumruk attı. Hüseyin Bey’in kaşı açıldı yumruktan dolayı. Elinde bir cisim mi vardı, yüzük mü vardı? Herhalde bir şey vardı. AK Parti artık seçim yaklaştıkça, Genel Başkanları nasıl her yerde kendilerinden olmayanlara hakaret ediyor ve saldırıyorsa, şimdi burada da vekillere saldırıyor” diye konuştu.

İYİ PARTİLİ KAVUNCU'DAN TEPKİ: MİLLETİN TEMSİLCİSİNE KALKAN BU YUMRUK MİLLETİMİZİN KENDİSİNE ATILMIŞTIR!

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, "Trabzon Milletvekilimiz Sayın Örs'e yönelik saldırıyı kınıyorum. Demokrasimizin ve millet iradesinin yansıması olan Gazi Meclis'imizde, milletin temsilcisine kalkan bu yumruk, aynı zaman da bizzat milletin kendisine atılmıştır. Gereken de yapılmalıdır!" ifadesini kullandı.

Kaynak: ANKA