Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte Covid-19 vaka artışı nedeniyle belediyeye yönelik ziyaretleri sınırlandırma kararı aldıklarını açıkladı.

Mansur Yavaş, Başkent’te Covid-19 vaka sayısındaki artış nedeniyle bir genelge yayımladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bağlı idareler ve iştiraklerde daha önce alınan tedbirlere ek yeni önlemlerin bir an önce hayata geçirilmesini isteyen Yavaş, zorunlu iş görüşmeleri hariç dışarıdan belediyeye yapılan ziyaretlere izin verilmemesini istedi. Sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları ve personeli uyaran Başkan Yavaş, “Bu nedenle belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık” dedi.

‘TEDBİRLERE TİTİZLİKLE UYUN’

ASKİ ve EGO Genel Müdürlükleri ile Büyükşehir Belediyesinin tüm birimleri ve bağlı şirketlerine Başkan Yavaş imzasıyla gönderilen genelge ile 12 Mart, 6 Nisan, 14 Mayıs, 3 Haziran ve 2 Temmuz 2020 tarihlerinde yayımlanan genelgeler hatırlatıldı.

Son günlerde Türkiye genelinde ve özellikle Başkent’te artış gösteren Covid-19 vakalarına dikkat çekilen 4 Ağustos 2020 tarihli yeni genelgede; daha önce alınan tedbirlere ilave yeni tedbirlerin alınarak bunun titizlikle sürdürülmesi gerektiği vurgulandı. Yavaş, şu mesajlara yer verdi:

“Ankara’da Covid-19 vaka artışı maalesef ilk zamanlardaki seviyeye çıkmıştır. Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık. Tüm hemşehrilerimi salgın tedbirlerine uymaya davet ediyorum.”

TAKİBE ALINAN PERSONEL SAYISI 144’E YÜKSELDİ

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Gültekin de yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinde takibe alınan personel sayısının 144’e yükseldiğini duyurdu.