Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin nisan ayı toplantısı, görüntüleri ortaya çıktı. Buna göre Melih Gökçek döneminin Meclis Grup Başkan Vekili  Ali İhsan Sönmez, Mansur Yavaş'ın konuşması sırasında sürekli masaya vurarak Yavaş'ın konuşmasını engellemeye çalıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” diyerek tepki gösterdi. 

'KABİLE GİBİ YÖNETSEM BURADA KONUŞAMAZSINIZ'

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek’in döneminde Meclis Grup Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez, Mansur Yavaş’ın kendisine ve ekibine edilen hakaret ve iftiralara cevap vereceği, eski dönemdeki yapılan yolsuzlukları açıkladığı konuşmayı bölmek için sıraları yumrukladı. Kendi partili arkadaşları tarafından uyarılan Ölmez, uyarıyı yapan AK Partili grup üyelerine de tepki gösterdi.

Ölmez, Mansur Yavaş’ın konuşma yaptığı sırada Melih Gökçek hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle kürsüye yürümek istedi. Ölmez’e CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri tepki gösterince tartışma çıktı.

Konuşmasını engellemeye çalışanlara tepki gösteren Mansur Yavaş, AK Partililere yönelik “Ben kabile gibi yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, 'biliyoruz’ kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” diye konuştu.

Kaynak: Gazete Duvar