Müzisyen Mabel Matiz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+’harın yanında olduğunu vurguladı.

Matiz, "Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini, şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum, artık değişim istiyorum" dedi.

"KİMLİKLER ÜZERİNDEN AYRIŞTIRMAYAN VE BUNU UYGULAMALARIYLA HİSSETTİREN BİR ÜLKE İSTİYORUM"

Matiz, "Artık değişim istiyorum.  Yaşam hakkının ciddi ve tutarlı yasalarla korunduğu, şiddet dilinin aynı ciddi yasalar tarafından ağır/gerçekçi / caydırıcı  cezalarla istisnasız olarak yaptırıma tabi tutulduğu, insanlarını cinsiyet’ cinsel yönelim / inanç /ırk / dil gibi kimlikler üzerinden ayrıştırmayan, dışlamayan, birbirine düşman etmeyen, insanlarını eşit ve adil şekilde koruyan, kucaklayan, seven, önemseyen ve bunu uygulamalarıyla hissettiren bir ülke istiyorum.  Bunun için gerçekçi ve akilane inisiyatifler alacak samimi, uygar yöneticiler istiyorum" ifadesini kullandı.

"ARTIK DEĞİŞİM İSTİYORUM"

Matiz şunları kaydetti:

Göstermelik ve geçici açıklamalarla idare eden, insan hayatını hashtag’lere ve birbirinden kuru tweet’lere hizalayan, değişim için hiçbir şekilde inisiyatif almayan, harekete geçmeyen ve dahası bütün harekete geçme olasılıklarının da yolunu tıkayan yerleşik bakıştan ve  onun yarattığı yönetim dilinden yoruldum.

"TRANS BİREYLERİN, LGBTİ+’HARIN HEDEF GÖSTERİLMESİNİ KABUL ETMİYORUM"

Artık değişim istiyorum.

Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.  Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum. Kadınların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.  Trans bireylerin, LGBTİ+’harın hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

"HERKES İÇİN TAM, EŞİT YAŞAMA HAKKI İSTİYORUM"

Herkes için tam, eşit yaşama hakkı istiyorum.  Eşitlik ve adalet için hak taleplerinin duyulmasını istiyorum.  Hemen, şimdi değişim istiyorum. Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+’harın yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.  Artık değişim istiyorum."

Kaynak: T24