Balıkesir'in Altıeylül İlçesi'nde yaşayan lise öğrencisi 16 yaşındaki B.C.'nin karne günü okulun önünden bir araca bindirilerek kaçırıldığı iddia edildi.

Balıkesir'de yaşayan Şener C., Hacı İlbey Ticaret Meslek Lisesi 2'inci sınıf öğrencisi kızı 16 yaşındaki B.C.'nin 12 Haziran'daki karne gününde okulun önünden bir araca bindirilerek kaçırıldığı belirterek, yetkililerden yardım isteti.

Kızının başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Şener C., "Sınıfını teşekkürle geçti. Karnesini aldığı gün; köylümüz Y.Y.'nin gelini B.Y. ile bir arkadaşı, şehir merkezindeki okulun önüne gelmiş. Kızımı 'köydeki düğün için elbise alalım' diye kandırıp bir arabaya bindirmiş. Oradan bir kafeteryaya gitmişler.

Radikal'de yer alan habere göre okuldan ayrılışlarını, polis merkezinde güvenlik kamerasından izledik. Kızımla en son 13 Haziran sabahı saat 07.30'da telefonla görüştüm. Bu görüşmeyi sağlayan Y.Y., 'Telefonda bana 'Kızınız bizim yanımızda. Merak etmeyin oğlum G.Y. ile birlikte' diyerek telefonu kızıma verdi. Kızım benimle ağlayarak konuştu. O günden beri de kendisinden haber alamadık" dedi.

Kızının bulunması için Valiliğe, Emniyet Müdürlüğü'ne, Cumhuriyet Savcılığı'na, Jandarma Komutanlığı'na başvurduklarını, ancak yetkililerin yaptıkları aramaların sonuçsuz kaldığını söyleyen Şener C., "Telefon görüşmesinin ardından köyden ayrıldıklarını düşünüyorum. Bence olayı aydınlatmak için Y.Y'nin yakalanması bile yeterli. Çünkü o kızımın nerede olduğunu biliyor. Ama elini kolunu sallayarak geziyor. Yetkililer de buna göz yumuyor" diye konuştu.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, kızlarını arayan aileyi ziyaret ederek olay hakkında bilgi aldı. Emniyet, Jandarma ve Savcılığı da arayarak, son gelişmeleri öğrenen milletvekili Tüm, konuyu İçişleri Bakanlığı'na taşıyacağını ve takipçisi olacağını söyledi.