Süleyman Soylu'ya 'ömür boyu hormonlu' ödülü

Hormonlu Domates LGBTİ+fobi 2019 Ödülleri sahiplerini buldu

Süleyman Soylu'ya 'ömür boyu hormonlu' ödülü

Hormonlu Domates LGBTİ+fobi 2019 Ödülleri sahiplerini buldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “ömür boyu hormonlu” ödülü verildi.

Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri İstanbul Şişli’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

KaosGL’den Yıldız Tar’ın haberine göre, İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında her yıl geleneksel olarak verilen Hormonlu Domates Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. 15. Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri Töreni, “Tanzim” temasıyla Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde yapıldı.

Kurum Ödülü: TİHEK VE DİYANET: Bu kategoride iki kuruma ödül verildi. Hormonlu domatesler “Cinsel kimlik ayrımcılık temelleri arasında sayılamaz” diyen Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile kendisine LGBTİ+’lara dönük ayrımcılıkla ilgili yöneltilen sorulara nefret söylemiyle yanıt veren, “Normal değil, patolojik, haddi aşıyor, helak edici büyük günah, yapısal bozukluk, hak değil batıl davası!” diyen Diyanet İşleri Başkanlığı’na gitti.

Sivil Toplum: Pedagoji Derneği: Trans çocukların birtakım yöntemlerle “kendi biyolojik tasarımlarına uygun bir cinsel kimlik” geliştirebileceğini iddia eden Pedagoji Derneği oldu.

Televizyon: TV5: CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın katıldığı programda “LGBTİ’ler” demesi üzerine programı yayından kaldıran ve sunucunun işine son veren TV5, Televizyon hormonlusunu aldı.

Siyaset: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Aktaş, seçim sürecinde katıldığı bir televizyon programında Nilüfer Belediyesi’ni hedef alarak, “Belediye marifetiyle cinsiyetsiz tuvalet algısının yayıldığı, mahallelerde LGBT kontenjanı tanınarak onların normalmiş gibi kamuoyunda gösterilmeye çalışıldığı” şeklinde açıklama yapmıştı.

Valilik: Ankara Valiliği: Hem OHAL döneminde hem de OHAL sonrasında şehirdeki bütün LGBTİ+ etkinliklerini süresiz olarak yasaklayan Ankara Valiliği, hormonlu domatese layık görüldü.

Özel Ödül: İstanbul Valiliği: İstanbul Valiliği, belirledikleri gösteri yürüyüşü alanları arasında yer alan Bakırköy’de LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceğini açıklamıştı. Valilik, Onur Haftası Komitesi ile görüşmede de LGBTİ+’lar için “toplumsal tereddütlü grup” demişti.

Medya: Yeni Akit: Sistematik olarak LGBTİ+’ları hedef gösteren Yeni Akit gazetesine gitti.

Eğitim: ODTÜ Rektörü Verşan Kök: ODTÜ Onur Yürüyüşü’nü yasaklayan ve kampüse polisin girmesini sağlayarak birçok öğrencinin gözaltına alınmasına yol açan ODTÜ Rektörü Verşan Kök’e eğitim hormonlusu ödülü verildi.

Eğlence: Mustafa Ceceli: Özel hayatın gizliliğini ihlal ederek elde ettiği görüntüler üzerinden İntizar ve Sinem Gedik’i hedef gösteren Mustafa Ceceli, eğlence kategorisinde hormonlu domatesin sahibi oldu.

Mekan: Sensus Şarap Evi: Lezbiyen bir çifte “müşteriler rahatsız oluyor” diyen ve mekandan ayrılmaya zorlayan Galata’daki Sensus Şarap Evi’ne gitti.

Beynelmilel: Donald Trump: Trans karşıtı bildirisi nedeniyle beynelmilel hormonlu domates ödülü Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’a verildi.

Özel bi+fobi Ödülü: Söylemezsem Olmaz: Biseksüel kelimesini sansürleyen “Söylemezsem Olmaz” magazin programına gitti.

Ömür boyu hormonlu: Süleyman Soylu: LGBTİ+’ları çeşitli açıklamalarla hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ise ömür boyu hormonlu domates ödülü verildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER