Kaos GL’den sıfır atık politika metni 

Kaos GL Derneği sıfır atık politika metniyle, ofisin karbon ayak izini küçültmeyi, israfı önlenmeyi ve kaynakların daha verimli kullanılmasını hedefliyor 

Kaos GL’den sıfır atık politika metni 

Kaos GL Derneği, LGBTİ+'ları hedef alan ayrımcılık ve nefret ideolojileri ile mücadele eden bir insan hakları örgütü olmasından hareketle; çevre haklarını da içeren günlük işleyişi ve bu işleyişi düzenleyen ilkeleri oluşturmayı ve benimsemeyi amaçlıyor. 

Kaos GL'de ye alan habere göre, buradan yola çıkarak geliştirdiği sıfır atık politika metniyle; gelecek nesillere sağlıkla yaşayabilecekleri bir çevre bırakmaya katkı sunmayı, ofisin karbon ayak izini küçültmeyi, israfı önlenmeyi ve kaynakların daha verimli kullanılmasını hedefliyor.  

"ATIKLARI DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ" 

Metinde paylaşılan bilgilerden biri de şöyle: 

"Kaos GL Derneği, 3 ofisi ve ofis içinde 20'ye yakın çalışanıyla günlük; mutfak, ofis ve tuvalet atıkları ortaya çıkarıyor. Bu atıkları kâğıt, karton ve kompozit atıklar, yemek artıkları, çay ve kahve posaları, plastik atıklar, tuvalet kâğıdı, peçete ve havlu kâğıt atıkları, cam-şişe atıkları, bitkisel yağ atıkları olarak düşünebileceğimiz geri–ileri dönüşümü yapılabilen ve geri dönüşümü olamayan evsel atık grubu atıkları olarak özetlemek mümkün." 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 11:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER