Bursa'daki LGBTİ yürüyüşü tehditler nedeniyle iptal edildi

Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği, yaptığı açıklamda alnen duyurulan tehditler için güvenlik önlemi de alınmaması sebebiyle yürüyüşü iptal ettiğini duyurdu

Bursa'daki LGBTİ yürüyüşü tehditler nedeniyle iptal edildi

Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği'nin bugün FSM Bulvarı'nda gerçekleştirmeyi planladığı, kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte homofobiklerin hedefi haline de gelen "1. Bursa LGBTİ Onur Yürüşü" iptal edildi.

; konuyla ilgili Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği'nden yapılan açıklamada, "Bazı muhalif grupların yürüyüşümüzü, basın açıklaması ve tehtidlerle örgütlenerek proveke edeceğini alenen duyurması, yeterli güvenlik önlemlerinin alınamaması sebebiyle yürüyüşümüz; katılımcıların can güvenliği açısından iptal edilmiştir," denildi.

Açıklamada, aynı tarih ve saatlerde Nilüfer Dernekler Yerleşkesi'nde basın açıklaması ve durum değerlendirmesinin yapılacağı belirtildi.

"VALİ BEY'E SEVGİLER"

"Tepkiler karşısında yılmıyoruz. Destek olacak tüm dostları basın açıklamasına bekliyoruz. Mevcut örgütlülüğümüzün yitirilmemesi gerekmektedir," denilen açıklamada ayrıca "Vali bey'e sevgiler" ifadeleri kullanıldı.

Basın açıklamasının saat 17.30'da yapılacağı duyuruldu. Yürüyüşe Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun izin vermediği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 15:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
anton
anton - 4 yıl Önce

bursanin homo tarihine dair tarihi arastirilmalar yapilmasi lazim.

SIRADAKİ HABER