Amerikalı eşcinsel imam: Kuran'ın hiçbir kısmında 'eşcinselleri cezalandırın' denilmiyor

Eşcinsel imam Daayiee Abdullah, Kuran’ın eşcinsellerin cezalandırmasını özellikle belirtmediğini söylüyor

Amerikalı eşcinsel imam: Kuran'ın hiçbir kısmında 'eşcinselleri cezalandırın' denilmiyor

Eşcinsel imam Daayiee Abdullah’ın açıklaması, çoğunluğu Müslüman ülkelerdeki Onur Yürüyüşleri'nde alınan sert tedbirlerden sonra geldi. “Kuran’ın hiçbir kısmında eşcinsellerin cezalanmasından bahsedilmez,” diyen Abdullah,“Tarihçiler de Muhammed Peygamber’in eşcinselliğe dair hiçbir söylemini bulmamıştır,” diyerek tezini savunuyor.

Diğer imamların ve Müslümanların tanışmayı reddettiği Abdullah, kadın ve erkeklerin yan yana namaz kılmasına izin vermesinden ötürü eleştirilere maruz kalıyor. Aynı zamanda İmam Abdullah kadınların namazı yönetmesine de izin veriyor.

İmam Daayiee Abdullah, “Biz insanları toplumsal cinsiyetine veya cinsel yönelimlerine veya Müslüman veya gayrimüslim olmalarına göre sınırlandırmıyoruz” ve “İnsanlar ibadet etmek için geliyorlar camiiye” diyor. Abdullah 15 yaşındayken ebeveynlerine açılmış ama 33 yaşına kadar Müslüman olmamış. İmam olduktan sonra AIDS’ten dolayı ölen bir eşcinsel Müslüman’ın cenazesinde namaz kıldırmış. Diğer imamlardan hiçbiri merhumun cesedini yıkamaya yanaşmamış ve bu Abdullah’ı derinden etkilemiş.

IŞİD’in eşcinsel erkekleri çatıdan aşağıya atan militanların fotoğraflarını ve videolarını hala düzenli olarak  yayınlıyor. Buna rağmen yakın zamanda Paris’te eşcinsellere açık olan bir camii açıldı. Açık bir eşcinsel olan İmam Muhsin Hendricks Güney Afrika’da Cape Town’da düzenli bir şekilde namaz kıldırıyor ve aynı zamanda “eşcinsellik ve İslam’ın çelişki içinde olmadığını” düşünüyor. 

(Kaos GL'den alınan bu haberi breitbart'tan lgbtinewsturkey Türkçeye çevirmiştir)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
arez
arez - 3 yıl Önce

eşcinsellik kur'anda geçmiyor !!siz de bunu yediniz öyle mi?

Reso Kurmanc
Reso Kurmanc - 3 yıl Önce

Bize göre Kuranda geciyor ve Imam Ali a.s onlari cesedini yakip üzerine kirec dökmüstür cünkü necisler.Bende bir alevi olarak imam Ali a.s yolundayim.

Ahmet sekitmez
Ahmet sekitmez - 3 yıl Önce

Araf suresi 80-81 ayetlerinde ne yazıyormuş peki? Bu adam nasıl imam olmuş?

Can
Can - 3 yıl Önce

Araf Suresi 80-82 ayetler:
Ahmed Hulusi(7/A'RÂF-80: Lût. . . Hani kavmine dedi ki: "Geçmişte, dünyada hiç kimsenin yapmadığı o çirkin fiilleri mi yapıyorsunuz?
Helâl yoldan kadınlarla ilişkiyi bırakıp, seviyesizlik yaparak şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, haddi aşan, emir dinlemeyen, kural tanımayan cahil, âsi bir kavimsiniz.' dedi.

şamil kafkas
şamil kafkas - 3 yıl Önce

işte islamda reformun ayak izleri... dünyada en homo en çok arap ülkelerinde olduğunu herkes biliyor sanırım.hikmetine sual olmaz.

anton
anton - 3 yıl Önce

yazsin veya yazmasin Allah böyle yaratmistir canini almak Allaha karsi gelmektir.

anton
anton - 3 yıl Önce

canini almak Allaha karsi gelmektir.