"Alperenler sabrımızı sınamasın, yattığımız ülkücülerin listesini açıklarız"

LGBTİ Trans Onur Yürüyüşü ile ilgili tartışmalar devam ediyor

"Alperenler sabrımızı sınamasın, yattığımız ülkücülerin listesini açıklarız"

Eşcinsel yazar Yiğit Karaahmet, 'LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü yaptırmayacaklarını söyleyen Alperen Ocakları'na Twitter hesabından yanıt verdi.

Karaahmet, "Valla alperenler bizim sabrımızı sınamasın. Bu zamana kadar yattığımız ülkücülerin listesini açıklarsak insan içine çıkamazlar" diye yazdı.

Daha sonra Alperen Ocakları Başkanı yaptığı açıklamayla geri adım atınca da "Hah şöyle yola gelin. Listeyi şimdilik sakladık bir tanesi" diye yazdı.


İstanbul'da LBGTİ bireylerin düzenleyeceği İstanbul Trans Onur Yürüyüşü'ne, Alperen Ocakları'ndan tehdit dolu bir itiraz gelmişti.

Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, basın toplantısı düzenleyerek o yürüyüşü yaptırmayacaklarını, Ramazan ayında yarı çıplak bir vaziyette düzenlenecek yürüyüşün dini değerlere saldırı anlamı iddia ederek, "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelerden sonra yoğun eleştirilerin hedefi olan Kürşat Mican, RS FM'e yaptığı açıklamada geri adım atarak "Fiili bir müdahaleyi kastetmedik" demişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 08:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Jesus
Jesus - 5 yıl Önce

Zaten oyle bi ulkede yasiyoruz ki kim kimi neyle sucluyosa onu kendide yapiyo .. Bkz rako festivalini basip face'de raki sofralarinda fotograflari cikan yobazlarmi desen Baris diyen akademisyenleri teror yandasi olarak aciklayip acik acik hedef haline getirip terore davetiye cikaran teroristlermi desen . Yazik sahiden yazik binlerce yillik bu dunyada insanlar herseyi basarabiliyorken insan olmakdan uzak kalmislar ..

SIRADAKİ HABER