TRT 1'de yayınlanan 'Leyla ile Mecnun' dizisinin oyuncuları Gezi Parkı eylemlerinde aktif olarak rol almış, bununla ilgili bir video çekmişlerdi. Bu olayların ardından TRT'nin 'Leyla ile Mecnun' ekibiyle arasını açtığı söyleniyor.

Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu'nun diziyle ilgili olarak kaleme aldığı bugünkü köşe yazısında, dizi oyuncularının Gezi Parkı'yla ilgili olarak çektiği videoya işaret edilerek, bunun Leyla ile Mecnun ekibiyle TRT'nin arasını açtığı söyleniyor.

Dizinin akıbetinin ne olacağını belli olmadığını söyleyen Semercioğlu, Ggeçen sezonun sonunda TRT yönetiminin yeni dönemde de dizinin devam edeceğini söylediğini hatırlattı ve şunları aktardı:

"Yapım şirketi de buna göre setin başlangıç tarihini 15 Ağustos olarak belirledi.

Çekimlere günler kala TRT’den hâlâ konuyla ilgili Eflatun Film’e herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Belirsizliğin bu kadar güçlü olmasının en büyük nedeni de Gezi Parkı olaylarından sonra dizinin tekrarlarının TRT’den kaldırılması.

Dizinin tekrarları uzun süredir yayınlanmıyor.

Bunun üzerine genel yönetmen Onur Ünlü geçtiğimiz gün dizi ekibiyle bir toplantı yaptı ve “Dizinin kalktığı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşıyor. Devam edip etmeyeceğimiz konusunda TRT’den bana herhangi bir bilgi verilmiş değil. Dizinin akıbeti konusunda belirsizlik sürüyor. Kanalın son kararını bekliyoruz. Şimdilik tek söyleyebileceğim bu” dedi.

Umarım TRT en sevilen dizilerden birini son dönemde her yerde gördüğümüz ‘intikamcı’ duyguyla yok etmeye kalkmaz.

Umarım 'Leyla ile Mecnun', Gezi Parkı’nın son mağduru olmaz."

Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.