Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna krizine dair değerlendirmesinde ABD'ye eski Sovyet ülkelerinde askeri tesis kurmaktan vazgeçme çağrısı yaptı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı'nın eski SSCB ülkelerinin topraklarında askeri tesisler kurmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Bazı Avrupa ülkelerinin topraklarında ABD'nin nükleer silahlarının bulunmasının Rusya için kabul edilemez olduğunu belirten Lavrov, "Bu silahların ABD'ye dönmesinin zamanı çoktan geldi" dedi.

Silahsızlanma konusundaki bir konferansta konuşan Lavrov, Ukrayna'da yaşananları 'orada ortaya çıkan suç rejiminin Batılı hamilerinin yardım ve yataklığının bir sonucu' olarak niteledi.

Rusya'nın Ukrayna'da nükleer silah bulunmasının önüne geçmek için tüm önlemleri aldığını belirten Lavrov, Rusya'da kara bazlı orta ve kısa menzilli füzelerin daha önce de, şu anda da bulunmadığını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu 'Milletin Sesi' mitinginde konuştu: Ülke elden gidiyor birlikte mücadele etmek zorundayız Kılıçdaroğlu 'Milletin Sesi' mitinginde konuştu: Ülke elden gidiyor birlikte mücadele etmek zorundayız

Kaynak: Sputnik