Star Wars hayranlarına güvenlik darbesi

Yedinci Star Wars filmi olan "Güç Uyanıyor"a maskelerle girilemeyecek

Star Wars hayranlarına güvenlik darbesi

İngiltere'de son macerayı kostümlü izlemek isteyen Yıldız Savaşları (Star Wars) seyircilerinin güvenlik kaygıları yüzünden maskelerini çıkarmaları gerekecek.

Guardian gazetesinde yer alan habere göre, yılın en hevesle beklenen filminin gösterimi yaklaşırken, ilk seanslara bilet bulabilen ve Darth Vader, İmparatorluk askeri (Stormtrooper) ve jedi kostümlerini de gardroptan çıkarmış bekleyen sinemaseverleri bir hayal kırıklığı bekliyor.

Gösterimi yapacak büyük sinema zincirlerinden Cineworld bu yıl güvenlik kaygıları nedeniyle seyircilerden maskelerini çıkarmalarının isteneceğini açıkladı.

Filmlerde kullanılan lazer silahlarının taklitleri ve tehlike potansiyeli taşıyan aksesuarlara da güvenlik elemanları tarafından el konabilecek.

IŞIN KILIÇLARI SERBEST

Yasakların bir istisnası, Jedilarin favori silahı ışın kılıcı.

Yedinci Star Wars filmi olan "Güç Uyanıyor"a bilet alan sinemaseverlere Cineworld tarafından yollanan e-postayla önlemler bildirildi.

İngiltere'de 17 Aralık'ta gösterime girecek olan son Star Wars filmi, ABD'de daha oynamadan tüm gişe rekorlarını kırdı ve Kasım ortası itibarıyla gişe hasılatı 50 milyon doları aştı.

JJ Abrams'ın yönetmenliğini yaptığı filme olan yoğun talebi karşılayabilmek için ABD sinemalarının 24 saat gösterim yapacağı açıklandı.

İngiltere'de de biletlerin 20 Ekim'de satışa çıkarıldığı, sadece ilk günde 200 binden fazla satarak rekor kırdığı açıklandı. (BBC Türkçe)
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 22:32
YORUM EKLE