Sezen Aksu: Çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak

Sanatçı, unutulmaz bir konser verdi…

Sezen Aksu: Çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak

Sezen Aksu, önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda unutulmaz bir konser verdi. Aksu, 'Tanrının Gözyaşları' şarkısını da ilk kez seslendirdi. BKM organizasyon ile gerçekleşen konserde sanatçının hayranları, tarihi tiyatroyu basamaklarına kadar doldurdu.

 

Sezen Aksu son yaşanan ölümlerden sonra iptal edilen konserler üzerine "Ben de ne yapsam bilemedim. Konserler iptal edilir ama birbirinin elini tutmaya ihtiyaç olan zamanlar. Herhalde bu gece bunun için buradayım” dedi.

 

Fahir Atakoğlu yönetimindeki orkestra eşliğinde sahneye çıkan Sezen Aksu, konserine 'Gülümse' , 'Tanrı'nın Gözyaşları' ve 'El Gibi' şarkıları ile başladı. Sezen Aksu sahnede konseri neden iptal etmediğini açıklarken şunları söyledi:

 

"KENDİMİ SUÇLU HİSSEDİYORUM"

"Ben de ne yapsam bilemedim. Konserler iptal edilir. Ama bunlar birbirinin elini tutmaya ihtiyaç olan zamanlar. Herhalde bu gece bunun için buradayım.

 

Bin türlü komiklik hazırlamıştım bu gece size fakat şimdi hiçbirini yapmak içimden gelmiyor ancak yine de keyfinizi yerine getirmeye çalışacağım. Bir şey söylemek istiyorum...

 

Artık kardeş gibi olduk. Yani arkadaşlığı dostluğu da geçtik. 30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz hep birlikte. Ben kendimi suçlu hissediyorum çok. Öyle ya da böyle bu suç hepimize bulaştı. İnanıyorum ki, ölümden başka bir sürü çözüm var. Biz bu çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak.

 

BİZ DUR DEMELİYİZ

Benim de yediğim lokma boğazımdan geçmiyor, uyku muyku kalmadı. Allah'tan ki şarkılar var. Ben şimdi düşünüyorum neden bu kadar çok şarkı yaptım? Bir insan neden 800 tane şarkı yazar? Herkes bir şekilde hayata tutunmanın yolunu buluyor. Ben de böyle buldum herhalde. Yani şarkı yazamadığım zaman dikiş dikiyorum, dikiş dikemediğim zaman marangozluk yapıyorum. Çünkü düşünmeye başladığımda hayatın her tarafından acı üstüne acı, acı üstüne acı, ama yine de ümidimizi yeşertmek zorundayız. Ne olursa olsun. Bir kere daha söylemek istiyorum. Her şey bizim elimizde. Biz dur demeliyiz hep birlikte! Sivil bir kişinin gücü bin iktidarda yok. Buna tüm kalbimle inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2012, 15:03
YORUM EKLE