Rojin'den Selahattin Demirtaş haberine açıklama

Kürt şarkıcı Rojin, Demirtaş'tan yardım istediği ama red edildiği yönündeki haberlere karşı açıklama yaptı.

Rojin'den Selahattin Demirtaş haberine açıklama

Kürt şarkıcı Rojin HDP lideri Selahattin Demirtaş'a atfen medyada yer alan haberi yalanladı. Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Tweeter ve facemden yazdiklarim disinda basina hicbir demecim olmamistir hepsi asilsizdir!!!" dedi.

Türkiye gazetesinden Fuat Uğur'un haberine göre Rojin, Van'daki konserinde karşı karşıya kaldığı bazı tepkiler nedeniyle Selahattin Demirtaş'ı aramış ve yardım istemiş ancak "tabanda senin AK Parti'li olduğuna dönük bir algı var" yanıtını almıştı.

 Twitter hesabından yaptığı açıklamada medyaya hiç bir demeci olmadığını duyuran Rojin kendisine ait sosyal medya hesapları dışında bir açıklaması olmadığını söyledi.

Ünlü şarkıcının sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularda ise Fuat Uğur'un haberindeki iddialar yer almıyor.

TÜRKİYE GAZETESİ'NE KINAMA

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada da şöyle denildi:

“Bugün Türkiye Gazetesi’nde Fuat Uğur imzasıyla yayınlanan bir haberde sanatçı Sayın Rojin'e aften Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş'a yönelik hakaret içerikli, suçlayıcı, gerçek dışı bir takım ifadeler kullanılmıştır.

Haberdeki ifadeler tümüyle gerçek dışıdır. Söz konusu haber bizzat ilgilisi tarafından Twitter hesabından yapılan "Basına hiç bir demecim olmamıştır hepsi asılsızdır" şeklindeki açıklamayla da tekzip edilmiştir.

Asılsız haber yapmak basın meslek etik kurallarıyla bağdaşmamaktadır. Eş Genel Başkanımız hakkında gerçek dışı haber yapan ilgili muhabiri ve bu haberi doğruymuş gibi yayınlayan Türkiye Gazetesi'ni kınıyor ve haberlerini derhal düzeltmeye çağırıyoruz. “ (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 10:07
YORUM EKLE