Neşet Ertaş ve Şevval Sam buluşması

İstanbul Levent’te bulunan İş Sanat Kültür Merkezi Ocak ayı içerisinde birbirinden güzel 2 konsere ev sahipliği yapacak.

Neşet Ertaş ve Şevval Sam buluşması
15 OCAK NEŞET ERTAŞ

İş Sanat yaşayan bir efsaneyi, kırk yıldır ismi türkü ve bağlama ile özdeşleşen Neşet Ertaş‘ı sahnesine konuk ediyor. Türkünün ve bağlamanın Anadolu’daki ikonu haline gelen Neşet Ertaş, müzikal mirasını orta Anadolu Türkmen/Abdal Müziği geleneğinin bilinen en güçlü temsilcilerinden biri ve gelmiş geçmiş en büyük bozlak ustası olan babası Ertaş’tan alıyor. Konserine başlama saati 20.00.

20 OCAK ŞEVVAL SAM

Yıllardır televizyonlar ve radyolarda belgesel-müzik programları yapan ve müzik kültürü hakkında yazdığı yazılarla bu alana büyük katkıda bulunan İncila Bertuğ, Galatasaray Lisesi, İstanbul Radyo Evi, Sultanahmet Camii gibi bilinen sekiz farklı mekânı önceden kaydedilmiş görüntülerle anlatırken bu mekânlarla ilişkisi olan bestekârlara dair hatıra ve nüktelere de yer verecek. Bestekârların eserlerini de son yıllarda Türk Müziği icrasında özgün üslubu ile öne çıkan Şevval Sam seslendiriyor.Konserin başlama saati 20.00.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER