Kremlin sözcüsü Peskov, Rusya'nın Kiev yakınlarındaki Bucha kasabasında sivilleri katlettiği suçlamalarının ardından Putin-Zelenskiy görüşmesinin "hala mümkün olduğu" mesajı verdi

Gözden kaçırmayın

Kripto para piyasasında 1 trilyon dolar silindi Kripto para piyasasında 1 trilyon dolar silindi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında bir görüşme olasılığının halen mümkün olduğunu açıkladı. Peskov, "Bu görüşme olasılığını reddetmiyoruz. Ancak müzakerelerde bir belge üzerinde anlaşmaya varılabilmesi durumunda bu mümkün" dedi.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Peskov bugünkü basın brifinginde Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki Bucha kasabasında Rusya ordusunun sivilleri infaz etmekle suçlanmasına ilişkin konuştu. Kremlin sözcüsü, görüntülerle ilgili "İyi yönetilmiş, trajik bir gösteri. Rus ordusunu aşağılamayı hedefleyen canavarca bir sahtekarlık" ifadelerini kullandı.

Peskov, konuşmasında uluslararası topluma da çağrı yaparak "Kendinizi bu tür duygusal manipülasyonlardan uzak tutun. Ne kadar korkunç bir sahtekarlıkla karşı karşıya olduğumuzu anlayın" dedi. 

Kaynak: Gazete Duvar