AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in dekolte açıklamalarının ardından, sunucu Gözde Kansu işinden olmuştu. Yapım şirketi, 'dekolte'yi kovulma gerekçesi olarak kabul etmezken; 'projeyle örtüşmediği' gerekçesini sunmuş ve Kansu'yla yolların ayrıldığını ilan etmişti.

ATV'de yayınlanan yarışma programı 'Veliaht'ı sunacak yeni isim ise belli oldu. Cumartesi akşamları yayınlanan müzik yarışma programı 'Veliaht’ın yeni sunucusu bir erkek oldu: Murat Başoğlu.

MURAT BAŞOĞLU KİMDİR?

Murat Başoğlu, 1968 yılında İzmir’de doğdu. 17 yaşından itibaren Mankenlik yapan Murat Başoğlu, 10 yıl süren mankenlikten  sonra ekranlara transfer oldu ve televizyonda da yaptığı işlerle adından söz ettirdi.

Televizyonda ilk iş olarak 1996 yılında Şebnem Dönmez ile “Sabah Şekerleri” programını sundu. 1997 yılında Şebnem Dönmez ile “Görevimiz Tehlike” adlı yarışma programını sundu. 2012 yılında “Bir milyon Canlı Para” adlı yarışma programını sundu.

8 Haziran 2012'de Star TV'de yayınlanmaya başlayan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışma programının 1. Sezonunun sunuculuğunu yaptı.

2013 yılının başında yenisi başlayan ve TV8 ekranlarında gösterilen “Bir Fikrin mi Var?” adlı yarısma programında sunuculuk yaptı. Murat Başoğlu, 2003 yılında Hande Bermek ile evlendi. Can adında bir oğlu var.