Konya'da bahçesindeki kargaya ateş eden Halim Gün (71) yan binadaki komşusunu yaraladı. Halim Gün gözaltına alınırken hastaneye kaldırılan Gülizar Yaşa'nın (38) sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olay, saat 12.00 sıralarında Meram ilçesi Yeni Şehir Mahallesi Kovanağzı Caddesi'nde meydana geldi. Halim Gün, müstakil evinin arka bahçesinde ağaçlarına dadanan kargaya tüfekle ateş etti. Tüfekten sıçan saçmalar, yan binanın birinci katındaki balkonda duran komşusu 2 çocuk annesi Gülizar Yaşa'nın başına isabet etti. Annesinin kanlar içinde kaldığını fark eden oğlu Ali Yaşa (13), babasına bseslendi. Yaşa ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırılırken, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kargayı da öldüren Halim Gün, gözaltına alındı.

Olay sırasında balkon kapısının yanında olduğunu belirten ve yara almadan kurtulan Gülizar Yaşa'nın oğlu Ali Yaşa, şunları söyledi: "Annem balkonun uç tarafından biber kesiyordu. Ben kapının orada duruyordum. O sırada silah sesi geldi. Daha sonra annemin yanına gittiğimde, başından kan akıyordu. Hemen içerdeki babam ve babaanneme seslendim. Bu sırada annem yere yığıldı. Sonra ambulansla hastaneye kaldırdılar. Yan komşumuz zaman zaman bahçesindeki meyvelere karga gelmesin diye ateş ediyordu. Biz de silah sesini duyuyorduk."