“Sizden Önce Geçtim” okurlarıyla buluştu

Mustafa Güçlü’nün yeni kitabı yayınlandı

“Sizden Önce Geçtim” okurlarıyla buluştu

Mustafa Güçlü’nün geçtiğimiz günlerde İzan Yayınları’ndan yayımlanan “Sizden Önce Geçtim” adlı kitabının tanıtım yazısında şöyle deniyor:

“Şiirin dehlizlerinde Yörük yaşantısının izlerini süren Mustafa Güçlü, Akdeniz rüzgârları kokan zengin imgeleri, bilge bir şamanın sabrını sınayan kavgacı dizeleri ile yeni dünyanın kapılarına dayanıyor. Gittikçe kararan insanlığın kırgın ve umutsuz yüreğine, dizeleriyle ışıltılı kesikler bırakıyor. O; kesiklerde aşk, hüzün, ayrılık Toroslardan akan saklı çavlanlar gibi okurun ruhuna bir serinlik, bir umut sızdırıyor.

O, derin çatlaktan sızan bir seslenişle bütün sadeliği ve «Sizden önce geçtim bu hizaları / Korkacak karanlığım yok, » dizelerindeki cesaretiyle yeni bir arayışın dip sesi oluyor”

"Sizden Önce Geçtim"e internet satış sitelerinde ve kitapçılarda ulaşılabilir.

Mustafa Güçlü Kimdir?

1965 yılında, Köyceğiz’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Köyceğiz’de, yüksek öğrenimini ise İstanbul’da tamamladı. Edebiyatla, özellikle de şiirle küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı. Klasik Arkeoloji ile Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi alan Güçlü, edebiyat öğretmenliğinin yanı sıra tarihi coğrafya ve tarihsel çevre üzerine bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmıştır.

Eserleri:

•             Asi Yakılsın Dağlara (1992)

•             Rüzgarına Yol Gösteren Martı (2005)

•             Nereye Sığınsam Lacivert (2008)

•             Ayrı Düşeriz (2010)

•             Sizden Önce Geçtim (2020)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER