Kadıköy Belediyesi'nden kitap bağışı kampanyası: 'Biz bırakıyoruz siz de bırakın'

Kadıköy Belediyesi ve 'Herkese Her Yerde Kitap Vakfı' kitabını paylaşmak isteyenleri 12 Temmuz Pazar günü Kadıköy Kalamış Parkı'na çağırıyor

Kadıköy Belediyesi'nden kitap bağışı kampanyası: 'Biz bırakıyoruz siz de bırakın'

Kadıköy Belediyesi ve "Herkese Her Yerde Kitap Vakfı"  Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve okumak isteyen herkesin kitaba ulaşımını sağlamak için birlikte bir projeye imza atıyor.

“Kitap Bağışla Bize Okusun Tüm Türkiye” sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenleyen Kadıköy Belediyesi ve "Herkese Her Yerde Kitap Vakfı"  500 okula 50 bin kitap göndermeyi hedefliyor. 

Kampanyayı aralarında Sunay Akın, Şevket Çoruh, Ali Sunal, Hüseyin Turan, Sezai Aydın, Murat Güloğlu, Günay Karacaoğlu gibi oyuncu, yazar ve gazeteci de “Biz bırakıyoruz siz de bırakın” videosu ile destekliyor.

Bu güne kadar yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi okula 69 bin kitap gönderen Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver kampanyaya ilişkin şöyle konuştu: “Türkiye yeterli kitap okumuyor.  Yapılan araştırmalarda okuma yeterliliği konusunda 65 ülke arasında 42’inci sıradayız. İhtiyaç maddeleri sıralaması yapıldığında halkımız kitabı 235’inci sıraya koymuş. Darbeli matkap bile kitaptan daha öncelikli bir sırada yer alıyor!  Daha iyi bir Türkiye yaratmak istiyorsak çocuklarımıza ve gençlerimize kitap okumayı sevdirmeliyiz. İhtiyaç sahibi gençler okusun diye verebileceğiniz evinizde muhakkak birkaç kitabınız vardır.  Kadıköy Belediyesi ile Herkese Kitap Vakfı’nın işbirliği ile düzenlenecek bu özel güne katılmanızı bekliyoruz” dedi.

500 okula 50 bin kitap gönderilmesinin hedeflendiği kampanyaya destek için 12 Temmuz Pazar günü 10:00-17:00 saatleri arasında okuduğunuz ya da paylaşmak istediğiniz kitapları Kadıköy Kalamış Parkı’na getirebilirsiniz. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 12:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER